Onyx Plus FLEXI

17.09.2021

Co Onyx Plus Flexi obsahuje, nebo lépe proč bychom ho měli užívat?

Obsahuje důležité minerály pro správnou činnost našeho organismu a těmi jsou hořčík - Mg, vápník - Ca, dále hydrolyzovaný rybí kolagen, vitamín D3 a hyaluronan sodný. Též jsou zaimponovány bylinné výtažky Kadidlovníku pilovitého, Herpagofytu ležatého a Vrby bílé.

Pojďme si povědět, co nám tento produkt nabídne, lépe s čím nám může pomoci.

Začněme s hořčíkem. Jaký má význam pro naše tělo. Hořčík je prvek, který se vyskytuje především uvnitř buňky, kde nacházíme 10 - 15 x vyšší koncentrace v porovnání s koncentracemi v krevním séru. Hořčík se účastní okolo 330 metabolických reakcí v těle a dalších zhruba 2500 chemických reakcí v těle.

Mezi nejčastější projevy nedostatku hořčíku patří:

 • rychlá únava, časté bolesti hlavy, problémy s koncentrací
 • nespavost a ranní únava
 • větší náchylnost ke stresu a depresím
 • bušení srdce
 • třes víček
 • svalové křeče, třes, záškuby
 • padání vlasů, lámavé nehty a vlasy

Nedostatek hořčíku je téměř pravidelně pozorován u řady velmi rozšířených chorob včetně civilizačních - vysoký krevní tlak, diabetes, jaterní cirhóza, chronická degenerativní onemocnění. Snížené množství nalezeme též u seniorů.

Pět obecných funkcí hořčíku:

 1. Katalyzuje většinu chemických reakcí v těle
 2. Vyrábí a rozvádí v organismu energii
 3. Podílí se na syntéze bílkovin
 4. Přenáší nervové signály
 5. Uvolňuje svaly

Následuje vápník, který je důležitý pro správné složení zubů a kostí, pomáhá neutralizovat vnitřní prostředí organismu, pomáhá převádět nervové vzruchy, vápník spolu s hořčíkem pomáhají svalové kontrakci a finálně neutralizuje kyselinu mléčnou při fyzickém výkonu.

Hydrolyzovaný rybí kolagen je skleroprotein, extracelulární, ve vodě nerozpustná bílkovina, která je základní stavební hmotou pojivových tkání. Tvoří 25 - 30 % všech proteinů v těle savců, ve formě kolagenních vláken je složkou mezibuněčné hmoty. Je zodpovědný za pružnost, pevnost, správné navlhčení kůže a soustavné ponoření jejích buněk. Následkem stárnutí nastává deficit kolagenu, což je např. příčinou tvorby vrásek. Jeho význam roste hlavně u sportovců nebo těžce fyzicky pracujících, kde je kladen důraz na dobrou vstřebatelnost a vysokou kvalitu kolagenních bílkovin a kde je namáhání obzvláště vysoké. Podávané kolagenní bílkoviny nejčastěji slouží k zabránění vzniku problémů s pohybovým aparátem, případně k ulehčení a poúrazové léčbě. V kombinaci s malým množstvím vitaminů B a minerálů (Mg, Ca) se hydrolyzovaný kolagen poměrně úspěšně používá jako prostředek k vyléčení nebo ulehčení onemocnění kostí a kloubů, jako jsou artritida nebo osteoporoza.

Vitamín D3

Odborníci vydali tisíce studií o pozitivním vlivu vitamínu D na náš organismus. Vitamín D podle nich pomáhá udržovat zdraví, posiluje imunitu a kosti, snižuje riziko vzniku běžných i chronických onemocnění až o 60 %. Přesto většina populace trpí jeho nedostatkem a problém přehlíží. Podle výzkumu, jenž byl zveřejněný v odborném časopise European Journal of Clinical Nutrition, může nedostatek vitamínu D stát za více než polovinou úmrtí ve světě. Lékaři poukazují, že tento supervitamín totiž ovlivňuje celou řadu závažných nemocí, kterým dokáže předcházet či alespoň snižuje riziko jejich vzniku. Mezi takové patří kardiovaskulární onemocnění i rakovina. Déčko pomáhá předcházet i roztroušené skleróze a diabetu. Nedostatek je označován za novodobou epidemii. Odborníci vidí řešení v doplňcích stravy.

Hyaluronan sodný patří do skupiny polysacharidů. Má schopnost vytvářet vysoce viskózní roztoky, které představují dokonalé lubrikační činidlo. Jeho koncentrace v synoviální (kloubní) tekutině umožňuje hladké klouzání kloubních hlavic. Zároveň na sebe dokáže vázat velké množství vody (pojme přibližně tisícinásobek objemu!), čímž poskytuje tělním tkáním vlhké prostředí, které je nezbytné k regeneraci buněk. Zajišťuje tedy snadnější a bezjizevnaté hojení poškozených tkání. Má také analgetický účinek.

Osteoartróza naleží k nejčastěji se vyskytujícím kloubním onemocněním zvláště u starší populace. Vznik a vývoj této choroby je řízen celou řadou faktorů, vedle vrozených hrají nemalou úlohu různá drobná i větší zranění a nadměrné opotřebení kloubů, chyby ve výživě apod. Nejenom tito lidé jsou ohrožení osteartrózou ale také lidé s minimální fyzickou aktivitou mohou mít dříve či později tytéž problémy, protože jim chybí remodelace kostí a odpovídající masáž chrupavky, která je spojena s rozumnou fyzickou aktivitou. Obdobně dopadnou i lidé s nadváhou. V jejich případě je chrupavka nadměrně opotřebovávána díky jejich nepřiměřené hmotnosti

A nyní jen v krátkosti o bylinách v Onyx Plus Flexi.

Kadidlovník pilovitý - Boswellia Serrata je nejznámější pro využití v prevenci a léčbě artrózy. Boswellie je účinná při léčbě zánětů a otoků jak u artrózy, tak i u artritidy. Kyselina boswellová patří mezi látky, jež dokážou potlačit některé typy nádorového bujení. Díky svým výrazným protizánětlivým účinkům je boswellie velice efektivní i při léčbě zánětlivých střevních onemocnění, jako je ulcerózní a kolagenní kolitida či Crohnova choroba. Zároveň snižuje hladinu cholesterolu v krvi, a to až o 48 %, výzkumy potvrdily účinnost kadidlovníkové pryskyřice také při astmatu. Boswellie je v tradiční fytoterapii využívána při poruchách paměti a její pozitivní vliv na mozkové funkce potvrdila i moderní věda. Dokáže například efektivně chránit mozkové buňky při poničení vlivem mozkové mrtvice. Kyselina boswellová zlepšuje elasticitu pokožky, zlepšuje její ochranu před vnějšími vlivy a zpomaluje projevy jejího stárnutí.

Harpagofyt ležatý - Harpagophytum Procumbens, má kořeny dvojího druhu. Hlavní kořeny obsahují nejvíce léčivých látek. Léčivé látky účinně zasahují do degenerativních změn a projevů v poškozených kloubech nebo v páteři. Tlumí bolest, zklidňuje již probíhající záněty a urychluje hojení. Je možno jej doporučit i sportovcům, kteří mohou po velkých sportovních výkonech cítit bolesti kloubů a namožené šlachy.

Finálně Vrba bílá - Salix alba. Výtažek z kůry bílé vrby má antipyretické a analgetické účinky, dokáže omezit množení některých mikroorganismů. Používá se také při dně či revmatických chorobách a na některé druhy kožních nemocí.

Rád bych zdůraznil ještě jednou fakt, že v současné době nemá populace dostatečné zásobení potřebnými nutričními materiály a lidé musí používat kvalitní doplňky stravy. Onyx Plus Flexi je jedinečný, výjimečný doplněk, který nejen že používá nejstravitelnější formy minerálů, ale používá minerály s nejširším ovlivněním celého organismu. Braňme se před onemocněním, preventivní opatření nám prodlouží kvalitnější život.

Dr. Jaromír Bertlík MUDr., N.D.


Chci doplnit důležité minerály

Multi-minerální doplněk stravy obohacený o hydrolyzovaný rybí kolagen, kyselinu hyaluronovou (hyaluronan sodný) a vitamín D3.

Tento prémiový tekutý produkt přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, je určen k podpoře normální činnosti svalů a nervové soustavy.