Co můžeme udělat pro zdraví svých dětí

26.02.2020

Jsem rodič - máma, která chce pro své děti to nejlepší. Jsem pro jejich zdraví a správný vývoj ochotná udělat cokoli. Chci, aby moje děti byly zdravé a spokojené. A jsem zároveň máma dvou nejedlíků, se kterými od malička bojuji o každé sousto. Těm, kteří mají doma podobné exempláře, asi nemusím říkat, jak frustrující to je.

Jsem si vědoma toho, jak moc je správná a vyvážená strava důležitá. Moje děti chodí do školky a do školy, kde se samozřejmě také stravují. Jsem velice ráda, že jim tam chutná a já tak mám jistotu, že něco sní, když už doma je to boj.

Školní jídelna budoucnosti?
Školní jídelna budoucnosti?

O to zajímavější pro mě byly výsledky rozsáhlé studie, kterou před několika lety provedl Státní zdravotní ústav a ve které zkoumal obsah nutrientů v pokrmech školního stravování. *Studie se zaměřila na několik parametrů a jedním z nich byl obsah minerálů. Výsledky ukázaly, že školní stravování neposkytuje dostatečné množství vápníku, hořčíku a mědi, tedy důležitých minerálních látek. Nedostatek živin je daný základními surovinami, které konzumujeme. Ovoce, zelenina, obiloviny ani maso už bohužel v dnešní době neobsahují tolik živin, které obsahovaly před dvaceti, třiceti lety, kdy jsem já sama byla dítě školou povinné. To je daný fakt a ne vina školních jídelen. Ve školních jídelnách se naopak pečlivě dbá na to, aby strava byla pestrá a splňovala nutriční doporučení.

V podstatě bychom výsledky studie mohli stáhnout i na běžnou stravu, kterou konzumujeme. I když se snažíme jíst zdravě, máme jistotu, že pokryjeme potřeby organismu? Že máme všechny vitamíny a minerály, které jsou pro náš organismus nezbytné? A ruku na srdce, kdo z nás se stravuje opravdu zdravě a pestře? My dospělí se sami můžeme rozhodnout, jak se svým zdravím naložíme a co pro něj uděláme. U dětí je to jiné. Tam jsem to my, dospělí a zároveň rodiče, kdo máme zodpovědnost za jejich zdraví a jejich správný vývoj a růst.

Pro naše děti je tu produkt Pinky, který byl pečlivě sestavený pro potřeby dětského organismu, produkt, který je komplexní a nabitý důležitými nutričními látkami. Produkt, který se díky tekuté formě tak snadno užívá, snadno se vstřebává a neobsahuje zbytečné chemické přísady. Produkt, který obsahuje celou řadu vitamínů, minerálů a bylinných extraktů, které dětský organismus pro svůj zdravý vývoj potřebuje. Pinky obsahuje také vápník, hořčík i měď, tedy ty minerály, kterých se dětem ve stravě nedostává. Já mám tak jistotu, že Pinky pokryje jakýkoli deficit důležitých látek.

Hana Chutná

P.S. Pokud chcete stejně jako já to nejlepší pro své děti, Pinky je tou správnou volbou. 

Co všechno Pinky obsahuje zjistíte zde: https://pinky.akunashop.cz/

*Zdroj: CZVP SZÚ: MZSO, projekt IV, září 2017: Studie obsahu nutrientů v pokrmech školního stravování


Chci to nejlepší pro své děti

PINKY je multivitamínový a multiminerální nápoj s bylinnými extrakty pro děti. Díky obsahu vitamínů a minerálů zvyšuje obranyschopnost a odolnost vůči fyzické i psychické zátěži, povzbuzuje a reguluje metabolismus, zajišťuje snadnější odbourávání jeho zplodin a jiných škodlivých látek, usnadňuje regeneraci. Unikátní kombinace rostlinných látek na podporu rostoucího organismu. Nabízí jednoduché užívání vitamínů, minerálů a rostlinných látek najednou.

PINKY je komplexní doplněk stravy pro děti vytvořený s ohledem na specifické potřeby dětského a pubertálního organismu.