Zdraví

Přinášíme článek od pana doktora Bertlíka z archivu článků časopisu Health & Success 2/2000.

Zelený čaj + hubnutí = dokonalé spojení. To se alespoň traduje od roku 2004, kdy ve známé talkshow Oprah Winfreyové prohlásil nutriční specialista Nigel Perricone, že výměnou kávy za zelený čaj zhubl téměř 5 kilogramů za 6 týdnů. Ve skutečnosti je to trochu složitější. Přesto platí, že zelený čaj vám dokáže hubnutí výrazně usnadnit.

Mít tak stále krásnou, pružnou a pevnou pokožku jako ve 20 letech. Kdo z nás by o tom nesnil. Jenže věk se nedá zastavit, a právě na pokožce je stárnutí vidět nejvíc. Může za to hlavně úbytek kolagenu. Proč je kolagen tak důležitý? Tvoří až 70 % kůže - právě díky němu je pokožka pevná a pružná.

Pohyb je jednou ze zásad zdravého životního stylu. Už samotná chůze na čerstvém vzduchu a v hezkém prostředí plném zeleně snižuje stres. Zároveň průběžně doplňujete vitamín D ze slunečních paprsků. Chůze pomáhá proti kardiovaskulárním chorobám, a ještě při ní spalujete kalorie. A to nemluvíme o spoustě zábavy a radosti, kterou pohyb přináší. Abyste...

Srdce může být "králem" těla, ale játra jsou jistě "generál" a "plánovač". Jako jeden z nejdůležitějších orgánů, chrání tělo proti veškerým možným útočníkům od externích jedů po patogenní mikroorganismy. Játra jsou zodpovědná za detoxikaci organismu a vylučování metabolického odpadu.

Víc slunečních paprsků, energie a dobré nálady. To všechno s sebou přináší jaro. A často také chuť udělat výraznou čáru za zimou plnou tučných jídel a jarní očistou nabudit tělo i mysl. Správný jarní detox totiž organismu umožní, aby si odpočinul od shonu a škodlivin. Podívejte se, jak na něj.

Co však dělat při již vzniklé virové infekci? Jak jsme si řekli v předchozích minilekcích, potřebujeme mikroživiny (vitamíny a minerály) a bílkoviny. To bychom měli mít doma jako imunitní lékárnu, abychom mohli začít okamžitě jednat hned při prvních příznacích.

Krásně barevné listí, ale také pošmourné počasí, déšť a virózy. To všechno s sebou přináší podzim. Abyste se právě virózám (včetně v současnosti tolik zmiňované COVID-19) dokázali bránit, potřebujete v první řadě silnou imunitu. A s jejím vybudováním vám pomůže vitamín C.

Slovo wellness je v dnešní době známé snad všem, a to i těm, kteří se (dosud) o zdravý životní styl nezajímali. Mnozí z nás si ho ale spojí spíše s wellness pobytem někde v hotelu. Pojem wellness má však mnohem širší význam.

AkuPREVE

01.06.2020

AkuPREVE je nový doplněk stravy společnosti Akuna. Je nabízený ve formě kapslí, jež obsahují dlouhodobě zkoumané a kombinované složky kolostra (kravského), Beta-D-Glukanu a skupiny probiotik sloužících k posilnění trávicích funkcí a imunitního systému.

Vážení přátelé, někdy nám pravidla a zásady zdravého životního stylu připomene paradoxně až mimořádná událost - v tomto případě světová pandemie.

Otázky? Ano, v současné době máme všichni hodně otázek, jak to vlastně je, co se děje, dá se to léčit? Prostě vznikla epidemie, dnes už pandemie nemoci Covid-19, která patří do skupiny koronavirů. Možná nás všechny dosti překvapila či zaskočila. My však máme jedinou šanci a tou je se s touto pandemií porvat.

Imunitní systém nechrání tolik jednotlivce jako celý lidský druh. Jeho kvalitu ovlivňuje celkový stav organismu. A ten závisí na životních podmínkách, stavu a bohatství společnosti. Zdravá populace vytváří zdravý stát, ve kterém si lidé mohou užívat štěstí a klidu.

Jsem rodič - máma, která chce pro své děti to nejlepší. Jsem pro jejich zdraví a správný vývoj ochotná udělat cokoli. Chci, aby moje děti byly zdravé a spokojené. A jsem zároveň máma dvou nejedlíků, se kterými od malička bojuji o každé sousto. Těm, kteří mají doma podobné exempláře, asi nemusím říkat, jak frustrující to je.


Vyplněním formuláře ti již žádná novinka o zdraví neunikne.


Sleduj nás i na