Zdraví

S příchodem nového roku je tradičně čas na různá předsevzetí. A jedním z nejčastějších bývá přidat do života víc pohybu a dostat se znovu do formy. Pokud to ale přeženete, výsledkem jsou namožené svaly a bolest při každém pohybu. Stačí přitom kvalitní regenerace a na bolest můžete zapomenout.


Máme za sebou náročné vánoční období a bujaré silvestrovské oslavy, kdy naše tělo dostává pěkně zabrat. O tom svědčí i příběh pana Užívala. Jak dopadlo jeho setkání s doktorem Přírodou? To se dozvíte níže.

Plánujeme si klid a pohodu s blízkými a nakonec nás čeká hlavně stres a shon. Tak nějak vypadají Vánoce u spousty z nás. Pojďme to proto letos udělat jinak a užít si svátky opravdu v klidu. Máme 5 tipů, které vám s tím pomůžou.

Na podzim je silná imunita důležitější než kdy jindy. Ze všech stran na nás útočí viry, nevlídné počasí a výkyvy teplot. A naše tělo má co dělat, aby se podobným útokům ubránilo. Proto je důležité imunitu podpořit. Například vhodnými doplňky stravy. Takovými, jakým je AkuPREVE.

O tom, jak jsou pro imunitu důležité vitamíny, už jsme psali několikrát. Víte ale, že pro správnou obranyschopnost potřebuje naše tělo také dostatek minerálů? Hlavně selenu a zinku.

Únava, podrážděnost a smutek. S tím se na podzim alespoň někdy setkal skoro každý z nás. Důvod je jednoduchý - "podzimní deprese". Přesněji depresivní nálady, které souvisí se změnou počasí a s menším množstvím slunečního světla. Existují ale ověřené způsoby, jak s nimi bojovat.

Co Onyx Plus Flexi obsahuje, nebo lépe proč bychom ho měli užívat?

Tento konec léta zdá se mi poněkud nešťastným. Tak bychom mohli parafrázovat slova Vladislava Vančury z románu Rozmarné léto. Už v srpnu totiž počasí ukázalo, že podzim je tady. A že se na něj musíme důkladně připravit. Ideálně s pořádnou dávkou vitamínů, která nás ochrání před různými virózami.

Znáte největšího nepřítele své pokožky? Je jím stárnutí. S věkem v ní totiž ubývá kolagenu i ceramidů a začíná se výrazně projevovat stres a únava. Spolu s tím se objevují vrásky a pokožka ztrácí pevnost. Naštěstí existuje způsob, jak stárnutí zpomalit - doplňovat látky, které v našem naše tělo postupně mizí.

Alveo obsahuje různé extrakty, které napomáhají ke snižování účinků stresu. Proto může být užívání Alvea při stresu, při jeho prevenci a léčbě velmi důležité.

Výkyvy nálad, nepravidelná nebo bolestivá menstruace, akné, únava, bezdůvodné přibírání. I to jsou příznaky hormonální nerovnováhy. Problému, se kterým se někdy setkala snad každá žena. Nejlepší je hormonální nerovnováze předcházet. Pomůžou vám s tím vitamíny, správná životospráva i vhodné doplňky stravy.

Víte, kde hledat základ našeho zdraví? Ve střevech! Právě jejich prostředí má velký vliv nejen na naše trávení, ale také na imunitu, kožní onemocnění nebo například na ukládání tuku v těle. Proto by na vašem stole neměla chybět probiotika. Díky nim totiž zajistíte ve střevech vyvážené prostředí.

Přinášíme článek od pana doktora Bertlíka z archivu článků časopisu Health & Success 2/2000.

Zelený čaj + hubnutí = dokonalé spojení. To se alespoň traduje od roku 2004, kdy ve známé talkshow Oprah Winfreyové prohlásil nutriční specialista Nigel Perricone, že výměnou kávy za zelený čaj zhubl téměř 5 kilogramů za 6 týdnů. Ve skutečnosti je to trochu složitější. Přesto platí, že zelený čaj vám dokáže hubnutí výrazně usnadnit.

Mít tak stále krásnou, pružnou a pevnou pokožku jako ve 20 letech. Kdo z nás by o tom nesnil. Jenže věk se nedá zastavit, a právě na pokožce je stárnutí vidět nejvíc. Může za to hlavně úbytek kolagenu. Proč je kolagen tak důležitý? Tvoří až 70 % kůže - právě díky němu je pokožka pevná a pružná.

Pohyb je jednou ze zásad zdravého životního stylu. Už samotná chůze na čerstvém vzduchu a v hezkém prostředí plném zeleně snižuje stres. Zároveň průběžně doplňujete vitamín D ze slunečních paprsků. Chůze pomáhá proti kardiovaskulárním chorobám, a ještě při ní spalujete kalorie. A to nemluvíme o spoustě zábavy a radosti, kterou pohyb přináší. Abyste...

Srdce může být "králem" těla, ale játra jsou jistě "generál" a "plánovač". Jako jeden z nejdůležitějších orgánů, chrání tělo proti veškerým možným útočníkům od externích jedů po patogenní mikroorganismy. Játra jsou zodpovědná za detoxikaci organismu a vylučování metabolického odpadu.

Víc slunečních paprsků, energie a dobré nálady. To všechno s sebou přináší jaro. A často také chuť udělat výraznou čáru za zimou plnou tučných jídel a jarní očistou nabudit tělo i mysl. Správný jarní detox totiž organismu umožní, aby si odpočinul od shonu a škodlivin. Podívejte se, jak na něj.


Vyplněním formuláře ti již žádná novinka o zdraví neunikne.


Sleduj nás i na