6 tipů, které vám zpříjemní ráno a dodají energii na celý den

22.10.2021

Jak se vám ráno vstává? Také máte tu a tam pocit, že potřebujete ještě další hodinu, abyste se probrali? Dost možná za to můžou i chyby, které děláte při vstávání. Podívejte se, čeho byste se měli vyvarovat a co vám naopak dodá energii.

Naše osvědčené tipy vám pomohou bojovat s:

  • únavou, která trvá až do oběda;
  • ranním stresem;
  • špatnou životosprávou
  • i se slabou imunitou.

Neposouvejte zvonění budíku

Ještě tři minuty, ještě pět minut... Patříte mezi ty, kteří pravidelně odkládají budík o dalších pár minut?

Pokud ano, děláte chybu. Často jste pak ještě unavenější.

Když totiž mezi zazvoněními budíku stihnete upadnout do první spánkové fáze, nabouráváte si spánkový rytmus. A kvůli tomu se nakonec cítíte ještě hůř, než kdybyste vstali hned napoprvé.

Raději si budíček už večer nastavte na pozdější čas a vstaňte po prvním zazvonění. Uvidíte, že se budete cítit mnohem odpočinutější.

Zapomeňte na technologie

Kontrolujete svůj mobil už v posteli? U snídaně procházíte sociální sítě nebo čtete e-maily?

Zkuste to odložit na později a aspoň první hodinu po probuzení si nechte jen pro sebe a své blízké.

Povídejte si, sledujte přírodu za oknem nebo alespoň vyměňte nejnovější články na tabletu za jednu kapitolu ze své oblíbené knihy. A uvidíte, že se budete celý den lépe soustředit.

Dejte si osvěžující sprchu

Tenhle tip je tak trochu pro fajnšmekry. Pustit na sebe pár minut po probuzení studenou sprchu chce přece jenom trochu odvahy.

Pokud se k tomu ale každé ráno odhodláte, pocítíte neuvěřitelný příval energie, dobré nálady a hlavně posílíte svou imunitu.

Neznamená to ale, že se musíte hned ponořit pod ledový vodopád. Zpočátku je lepší začít klasickou teplou sprchou. A teplotu postupně snižovat, až když se umyjete.

Pozvolný přechod bude příjemnější. Snadněji si tak na studenou sprchu přivyknete.

Dopřejte si trochu pohybu

Chvilka pohybu po ránu vám pomůže rozproudit krev a rychleji se probrat. Nemusíte přitom hned kupovat běžecké vybavení a pouštět se do maratonských tratí. Stačí třeba jen čtvrthodinka jógy.

Záleží na tom, co vám vyhovuje.

A pokud nejste zvyklí po ránu cvičit, nesnažte se hned lámat rekordy. Pomůže i malá rozcvička, tanec u oblíbené hudby nebo procházka do práce.

Vyplaví se tak endorfiny a odstartujete den s dobrou náladou.

Věnujte víc pozornosti své snídani

Asi vám nemusíme připomínat, jak důležité je snídat. Záleží ale také na tom, co jíte.

Neodbývejte se přeslazenými cereáliemi, sladkým jogurtem nebo chlebem s máslem. Raději si dejte třeba ovesnou kaši, kvalitní pečivo s domácí pomazánkou nebo vejce. Každou porci také doplňte ovocem a zeleninou, které vám dodají vitamíny a vlákninu.

A pokud nemáte ráno na přípravu snídaně čas, nachystejte si ji už večer.

Pročistěte svůj organismus už před snídaní

Velmi důležité také je, abyste každé ráno pročistili své tělo od zbytků jídla z předchozího dne. Pomůžete tak metabolismu, aby se správně nastartoval, a budete mít víc energie.

Jak na to? Pomůže vám Alveo. Nápoj plný výtažků z ovoce, bylin a dalších rostlin. Najdete mezi nimi například:

  • tolici vojtěšku, která dodává energii;
  • aloe vera, které povzbuzuje trávení a pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi;
  • nebo ženšen pravý, který pomáhá zvýšit vitalitu a zlepšit obranyschopnost.

A k tomu výtažky z dalších 23 rostlin.

Získáte tak unikátní koktejl zdraví prospěšných látek, který vám pomůže zbavit žaludek kyselin z předešlého dne, doplnit energii a posílit imunitu. Stačí přitom jen každé ráno po probuzení vypít sklenici vody s jednou nebo dvěma odměrkami Alvea.

Tipy, které vám dodají energii

Pokud se vám taky občas nechce z postele, určitě naše tipy vyzkoušejte. Nejlépe všechny. A uvidíte, že vstávání bude mnohem příjemnější.


Chci doplnit energii a posílit imunitu

ALVEO je jedinečné bylinné tonikum pro celkové posílení organizmu a dodání vitální energie.

Je účelově navrženo tak, aby vhodně doplnilo naši výživu a zajistilo tak vitalitu. Harmonizační bylinné tonikum ALVEO je ideální kombinace účinných aktivních látek rostlinného původu obsažených ve směsi extraktů z 26 rostlin, medu, javorového sirupu, vody a přírodní hroznové příchuti. Speciální procesy vytváří tekutý, velmi dobře vstřebatelný doplněk stravy určený všem.