7 tipů, jak si udržet dobrou náladu

18.03.2022

Negativní zprávy na nás v posledních letech útočí ze všech stran. Udržet si dobrou náladu je tak stále těžší. Naštěstí existují osvědčené triky, které vám s tím pomůžou. Vyzkoušejte je spolu s námi.

1. Vybírejte si, s kým a jak trávíte čas

Když se k negativním zprávám přidají ještě lidé, kteří vše vidí jen z horší stránky, je toho moc i na ty největší optimisty. Pokud takové lidi také znáte, zkuste si od nich alespoň na čas odpočinout. Uvidíte, že budete klidnější.

Stejně tak se vyplatí dát si čas od času digitální detox. A třeba jeden den v týdnu zapomenout na sociální sítě, televizi i internet.

Oddychnete si tak od přívalu špatných zpráv, které na nás denně valí. A budete se cítit líp.

2. Smějte se

Je to vlastně jednoduché - smějte se, i když je vám smutno. Proč? Smích totiž snižuje stres a zlepšuje náladu. Mimo jiné proto, že do těla uvolňuje serotonin.

A platí to i v případě, že se do smíchu nutíte.

Pokud se tedy neprobudíte zrovna v nejlepším rozpoložení, zkuste se ráno v koupelně alespoň půl minuty smát. Jen tak. Nebo si pusťte něco, co vás zaručeně rozveselí a smějte se u toho.

3. Vyrazte do přírody

Sluníčko, rozkvetlé květiny a čerstvý vzduch. To všechno nám dokáže zlepšit náladu.

Proto bychom neměli zapomínat ani na pobyt v přírodě.

Ať už dáváte přednost procházce po lese nebo pikniku v parku, zkuste si na to udělat každý den trochu času. Anebo alespoň cestou do práce vyměňte auto či tramvaj za cestu pěšky nebo na kole.

I taková procházka do práce vám pomůže odstartovat den s lepší náladou.

4. Hýbejte se

Stejně jako příroda má na naši náladu velký vliv také pohyb. Důvod je jednoduchý - vyplavují se při něm endorfiny. Tedy takzvané hormony štěstí.

Nabíjí nás energií a pomůžou zahnat smutek.

Navíc nezáleží na tom, jaký pohyb zvolíte. Jestli vyrazíte do posilovny, půjdete si zaplavat, nebo dáte přednost výletu do přírody.

5. Jezte zdravě

Je pravda, že čokoláda dokáže naše nervy zklidnit a pohladit, ideální řešení to ale není. Zvlášť, pokud po něm saháme příliš často.

Vede totiž ke kolísání hladiny cukru v krvi. A to přispívá k nervozitě a horší náladě.

Lepší je vsadit na zdravou a pestrou stravu, ve které je dostatek vitamínů a minerálů. Proto by ve vašem jídelníčku nemělo chybět například:

 • kvalitní maso,
 • luštěniny,
 • zelenina,
 • ovoce
 • nebo bylinky.

A pokud v něm něco z toho přece jen není, sáhnete po doplňcích stravy. Třeba Alveo obsahuje extrakty z 26 rostlin. Doplní tak do vašeho těla spoustu potřebných látek.

6. Hodně spěte

Spánek nám pomáhá nejen dodat energii, ale bojuje i proti stresu. Proto bychom měli každý den spát nejméně 6 hodin (raději ale okolo 8).

Jak na to?

 • Snažte se každý den usínat a vstávat ve stejný čas.
 • Nepijte minimálně 4 hodiny před usnutím kávu, čaj, colu ani alkohol.
 • Mějte v ložnici dobře vyvětráno a teplotu do 20 °C.
 • Snažte se přes den fyzicky unavit, večer už to ale s pohybem nepřehánějte.
 • Nesledujte před usnutím televizi, včas vypněte počítač a odložte mobil.

7. Věnujte čas jen sobě

Zkuste si také najít čas, který bude jen váš a ve kterém můžete relaxovat podle svého. Zaručeně vám to zvedne náladu.

Ať už si budete například:

 • hodinku číst,
 • napustíte si horkou vanu
 • nebo se budete hýčkat pomocí pleťové masky AkuFace Expert, která vaší pokožce dodá kyselinu hyaluronovou nebo vitamín C.

Uděláte tak něco pro svou pokožku i pro lepší náladu.

Důležitá je pravidelnost

Nezapomeňte přitom naše tipy zařadit do svého běžného programu. A udělat si na ně prostor ideálně každý den.

Uvidíte, že se budete cítit mnohem líp.


Chci se nechat hýčkat

Jednorázová textilní pleťová maska obohacená vitamínem C a kyselinou hyaluronovou. Napomáhá vyživovat a omlazovat pokožku. Pleť tak může vypadat zářivější a pružnější, díky těmto aktivním látkám: Kaštan koňský, vitamín C, Rmenec sličný a kyselina hyaluronová, které AkuFACE expert obsahuje.

AkuFACE expert se snadno aplikuje a vy si díky ní užijete 15 minutový relax, jehož výsledkem bude rozjasněná a hebká pleť. Masku doporučujeme používat 1-2x týdně. Dopřejte vaší pokožce něco navíc a zařaďte pleťovou masku do své rutiny.