4 důvody, proč potřebujete kolagen: pomůže vám k lepší pokožce i vlasům

22.03.2021

Méně vrásek, pružnější kůže, ale také pevné vlasy a nehty. S tím vším výrazně pomáhá kolagen, a proto ho najdete v řadě pleťových krémů a potravinových doplňků. A také v naší novince Day & Night Collagen. Podívejte se, co všechno dokáže.

Pro správné fungování našeho těla je kolagen zásadní. Tvoří skoro 30 % bílkovin v těle, a navíc je jednou z hlavních složek kůže, ve které má až 70% podíl. Právě díky němu je kůže pevná a pružná.

A víte, že naše tělo ho dokonce dokáže vytvářet samo?

Jenže od 25 let ho produkuje stále méně a méně. Proto také naše kůže časem povoluje a objevují se vrásky a různé nedokonalosti. A také nás víc bolí klouby.

A pokud se ke stárnutí přidá ještě stres a nezdravý životní styl, problémy se ještě prohloubí.

Kolagen z jídla? Bohužel nestačí

Kolagen najdete i v živočišných bílkovinách - například v hovězím, vepřovém nebo rybím mase. Problém je, že takový kolagen má příliš velké molekuly a naše trávení je nedokáže využít.

Proto je lepší sáhnout po hydrolyzovaném kolagenu. Je štěpením upravený na několikanásobně menší molekuly, které už naše tělo využít dokáže. A tím pádem umí pomoct naší kůži i kloubům.

Existují přitom nejméně 4 důvody, proč se kolagenové doplňky stravy vyplatí.

1. Pomůže vám v boji proti vráskám

Protože kolagen dodává kůži pružnost a pevnost, je zásadní v boji proti vráskám. Pomáhá nejen zabránit tvorbě nových vrásek, ale i vyplňovat ty současné. Díky tomu pomáhá s omlazením pleti.

2. Rozloučíte se s akné

Kolagen pomáhá nejen proti tvorbě vrásek, ale také účinně bojuje s dalšími kožními problémy a nedokonalostmi. Například s celulitidou nebo s akné.

3. Působí zevnitř

Kolagenem se často pyšní různé pleťové krémy. Potíž je v tom, že působí jen na povrchu pokožky. Vrásky se přitom tvoří ve střední části kůže (škára neboli dermis), do které už krémy neproniknou. Díky doplňkům stravy se ale kolagen vstřebá v tenkém střevě a postupně pronikne až do kůže. A dokáže ji tak vyživit zevnitř.

4. Nemyslí jen na pokožku

Zatímco pleťové krémy pomáhají pouze pokožce, díky doplňkům stravy se kolagen dostane všude, kde je potřeba. Pomáhá tedy například i s vyživením vlasů nebo nehtů.

Kolagen + řada živin =Day & Night Collagen

Všechny zmíněné věci samozřejmě dokáže i náš nový Day & Night Collagen. Kromě rybího kolagenu, který je nejlepší k posílení pokožky, v něm najdete také vepřový kolagen, který se využívá v kloubních výživách.

K tomu se navíc přidává řadu antioxidantů a látek, které pomáhají k lepšímu vstřebání kolagenu a ke zvýšení jeho účinnosti. Jsou to například:

  • vitamín C,
  • křemík
  • nebo kyselina hyaluronová.

Balení obsahuje 15 sáčků s denním a 15 sáčků s nočním nápojem. Stačí je jen rozmíchat ve vodě a vypít.

Každý z nich obsahuje živiny, které jsou vhodné právě na den či noc. Je ve formě sirupu, díky tomu je vstřebávání kolagenu maximálně účinné.

Své pokožce tak jednoduše a příjemně dodáte svěžest i sílu. Přesvědčte se a vyzkoušejte Day & Night Collagen i vy. Vaše kůže vám zaručeně poděkuje.


Chci lepší pokožku a vlasy

Dopřejte své pokožce tu nejlepší péči zevnitř. Ve dne i v noci. Aby byla krásná a zdravá, potřebuje v různých částech dne různé látky. A přesně ty jí přináší Day & Night Collagen.