Alveo proti stresu

30.07.2021

Alveo obsahuje různé extrakty, které napomáhají ke snižování účinků stresu. Proto může být užívání Alvea při stresu, při jeho prevenci a léčbě velmi důležité.

Přinášíme článek od pana doktora Bertlíka z archivu článků časopisu Health & Success.

Mnohá onemocnění mohou být způsobena stresem a destruktivními emocemi, které z něj pramení nebo jej působí. Stres bývá častou příčinou bolestí hlavy, snížení obsahu cukru v krvi, pomočování, únavy, vysokého krevního tlaku a nespočtu dalších zdravotních potíží a chorob. Vzniká mimo jiné také jako důsledek nesprávné životosprávy či zdravotního stylu, špatných návyků ve stravování s neproporcionálním příjmem důležitých živin, ale také vlivem nedostatečně fungujícího metabolismu.

Naopak samotný stres může vyvolat daleko vyšší potřebu živin, protože stresovaný organismus není schopen dostatečně zužitkovat živiny, které přijímá. Nedostatek živin pak zpětně působí jako významný stresor. Tím se bludný kruh uzavírá.

Uvedu několik příkladů, jak může strava ovlivnit naše chování. Letargické a depresivní stavy může mít na svědomí hypoglykémie, náhlý pokles hladiny cukru v krvi. Naopak nadměrnou konzumací cukrů, jiných sladidel a barviv může být způsobena dětská hyperaktivita. Zvýšená hladina některých těžkých kovů v organismu - např. otrava rtutí, kadmiem či olovem - se projevuje mimo jiné až mentální dysfunkcí. Náš psychický stav výrazně ovlivňuje i činnost endokrinních žláz. Velice dobře jsou známé změny chování v průběhu menstruačního cyklu. Snížená činnost štítné žlázy, způsobená nedostatkem jódu, vede k netečnosti a depresím. Většinu těchto problémů lze odstranit zdravou výživou. A zde může Alveo významně pomoci. Ze šestadvaceti bylinných extraktů, které Alveo obsahuje, některé různým způsobem napomáhají ke snižování účinků stresu. Jsou to například: benedikt lékařský, jinan dvoulaločný, mučenka pletní, levandule, tymián obecný a další.

Například jinan dvoulaločný (Ginko biloba) umožňuje snáze vázat molekuly kyslíku na stěny červených krvinek. Kyslík je vlastně jakousi pohonnou látkou pro náš mozkový chemismus. Zlepšení jeho činnosti příznivě působí na duševní stav a mobilizuje k boji se stresem. Mučenka pletní (Passiflora incarnata) snižuje úzkost a napětí, a také stejně jako ženšen upravuje vysoký krevní tlak. Benedikt lékařský (Cnicus Benedictus) zlepšuje funkci srdce a jater, na kterou má stres neblahý vliv. A tak bychom mohli v tomto výčtu pokračovat.

Jistě jste si z předchozích řádků vyvodili, jak pro nás může být užívání Alvea důležité. V dnešním článku jsem se zaměřil na význam stresu a užití Alvea při jeho prevenci a léčbě. Je však třeba zdůraznit, že jak uvedené, tak ostatní byliny příznivě působí na všechny životní funkce a pochody a Alveo je pro preventivní medicínu univerzálním prostředkem. 


Chci užívat Alveo

ALVEO je ideálním doplňkem naší každodenní výživy, protože běžná strava zdaleka neobsahuje všechny látky, které náš organizmus potřebuje pro svou správnou funkci. Prostřednictvím čistě přírodních složek rostlinného původu doplňujeme tělu vzácné fytochemikálie.