Co na dovolenou prostě musíte ZABALIT!

03.08.2020

O střevní mikroflóře jste již určitě mnohokrát slyšeli!

Blíží se polovina prázdnin a spousta z nás má svou dovolenou ještě před sebou. Cestování, změna jídelníčku, možná jiné podnebí ... Všechny tyto situace ovlivňují nejen psychiku, ale také naše zažívání, střevní mikroflóru, která je důležitou součástí lidského organismu

Bakterie, které osídlují naše střeva, zajišťují jejich správné fungování. A proto je důležité udržovat střevní mikroflóru v optimální kondici. Druh a množství bakterií se v průběhu života mění a závisí na několika faktorech jako: věk, stravovací návyky, stres, kouření, genetické dispozice, imunitní systém, užívání léků a jiné.

I cestováním patří k dalším faktorům, které ovlivňují naši střevní mikroflóru, protože ochutnáváme nová jídla, zkoušíme jiné koření a nacházíme se v odlišném podnebí.

Jogurtové výrobky jsou vhodnou podporou zdravého zažívání, ale většinou nejsou dostatečným zdrojem bakterií, které naše tělo potřebuje právě v období cestování a dovolených. Také pro cílené posílení střevní mikroflóry jsou dnes na trhu běžně dostupné doplňky stravy, u nichž máme garantován jak počet a druh kmenů, tak počet živých bakterií, a proto je jejich užívání tak efektivní.

Před svou cestou vybírejte probiotika dle doporučení Mezinárodní vědecké asociace pro probiotika a prebiotika (ISAPP). Vybírejte taková, která garantují obsah živých bakterií na konci expirace a která obsahují i prebiotickou vlákninu. Dalším důležitým faktorem při výběru vhodných probiotik je počet kmenů, které obsahují. Čím více kmenů, tím vyšší pravděpodobnost, že některý bude vyhovovat právě vám.

Užijte si krásnou dovolenou ve zdraví.

Vaše Akuna

Já si pro březnovou cestu po Vietnamu přibalila AkuPRO a Aku4 complex. Probiotika s náma cestovala v batůžku na všechny výlety a Aku4 complex byl oblíbeným rituálem po hotelové snídani. Šárka


Chci pohodovou dovolenou!

Doplněk stravy AkuPRO je komplexní probiotikum s prebiotiky, který patří k nejkvalitnějším probiotikům na trhu. Probiotické bakterie jsou mikroskopické organismy, které jsou přítomny v trávicím traktu. Jsou pro náš zažívací trakt prospěšné a mají mnoho funkcí. Mají vliv na zpracování potravy, zneškodňují patogenní bakterie, napravují bakteriální nerovnováhu a udržují střevní mikroflóru v optimálním stavu.