Dejte játrům sílu na boj s toxiny. Pomůže vám pohyb i bylinky

18.02.2022

Játra patří k nejdůležitějším orgánům v našem těle. Odstraňují škodliviny, vytvářejí enzymy a pomáhají s trávením. Jenže místo toho, abychom jim práci usnadnili, často ji komplikujeme. Tučným jídlem, alkoholem nebo například prášky. Co s tím? Zkusme jim trochu pomoci. Možností máme několik.

V posledních letech přitom játra čelí stále větší zátěži. Ať už kvůli chemicky ošetřeným potravinám, stále nezdravějšímu životnímu stylu řady lidí nebo kvůli lékům, po kterých často saháme.

A i když mají játra úžasnou schopnost regenerace, sama na všechno nestačí.

Můžou se tak zanést toxiny, což vede například k cukrovce, vysokému tlaku nebo artritidě. Proto je potřeba jejich činnost podpořit.

Jak?

Jednoduše řečeno zdravým životním stylem.

Zásadní je pohyb a zdravá strava

Pod pojmem zdravý životní styl si může každý představit něco trochu jiného. Pro podporu správné funkce jater je důležité zejména:

  • zdravě jíst - tedy vyhýbat se tučným, přeslazeným, přesoleným nebo průmyslově zpracovaným potravinám a také alkoholu a kouření, všechny tyto látky játra zbytečně zatěžují;
  • dopřát si pohyb na čerstvém vzduchu, který vám pomůže játra víc okysličit;
  • hodně pít, zejména vodu či bylinkové čaje, které podporují správnou činnost jater;
  • a jíst zeleninu a bylinky, které játrům prospívají - vhodná je například červená řepa, listová zelenina a také zelenina s hořkou chutí.

Hořkost totiž stimuluje trávení a produkci žluči. Usnadňuje tím játrům jejich funkci.

Bodlák, který potěší vaše játra

Také bylinek, které prospívají játrům, je celá řada. Tou zřejmě nejdůležitější je ostropestřec mariánský.

Rostlina, která připomíná bodlák, se v medicíně používá už od starověku. A od 17. století je spojená právě s léčbou jater.

Přispívá k jejich regeneraci a pomáhá odolávat toxinům, kterým jsou játra vystavená. Látky obsažené v ostropestřci totiž podporují aktivitu jaterních enzymů. A pomáhají tím buňkám, aby se lépe vypořádaly se škodlivinami.

Pokud chcete svá játra posílit ještě dalšími bylinkami, přidejte k ostropestřci například pampelišku - tedy smetanku lékařskou.

Obsahuje hořčin taraxacin a má nahořklou chuť. Podobně jako hořká zelenina tak stimuluje trávení a produkci žluči. A podporuje jaterní činnost.

Podobně funguje také lopuch větší. Navíc pomáhá s trávením i díky tomu, že obsahuje inulin. Tedy polysacharid, který využívají jako svou "potravu" střevní bakterie.

A vyplatí se přidat také petržel. Obsahuje totiž řadu vitamínů a minerálů, a to včetně síry. Právě síra aktivuje jaterní enzymy a pomáhá tak s vylučováním toxinů a volných radikálů.

15 ml zdraví pro vaše játra

A jak všechny prospěšné látky dostat do těla? Jednoduše - s pomocí AkuCleanse. Obsahuje totiž výtažky ze všech zmíněných bylinek a k tomu přidává ještě extrakt z červené řepy.

Pomůže tak játrům s vylučováním škodlivých látek, s regenerací, a tím i s prevencí řady nemocí. Stačí přitom jen 15 ml denně.

Pokud k tomu přidáte ještě pohyb na čerstvém vzduchu a dostatek tekutin, budou se vaše játra cítit mnohem lépe. A vy také.


Chci mít silná játra

Unikátní kombinace rostlinných látek, která přispívá k přirozené obranyschopnosti a odolnosti organismu.


Játra jsou čistícím systémem našeho těla a napomáhají odstranit všechny nečistoty a toxické látky, které se do našeho těla pravidelně dostávají. Po desetiletích, kdy nám játra filtrují toxiny, potřebuje filtrační systém našeho těla vlastní očistu.