Poradna doktora Bertlíka

08.04.2022

Pan doktor Bertlík v tomto článku odpovídá na dotaz klientky.

Dotaz:

Dobrý den,

nastává ten nejlepší čas pro jarní detox. Jak nejlépe na něj? Co mám dělat, abych své tělo vyčistila a cítila se dobře?

Odpověď doktora Bertlíka:

Slovo detox se v průběhu času hodně vyvinulo v hnutí moderní holistické medicíny, a ne celý vývoj byl pozitivní. Stejně jako naše chápání detoxu se změnilo, stále více a více lidí tvrdí, že to nemá žádnou skutečnou hodnotu pro náš organismus. Jelikož do této skupiny patří doplňky stravy, o kterých se v reklamním letáku dočtete, že totálně očistí organismus od všeho, čili se o nich mluví jako o všeléku. Existuje množství detox programů, které používají až démonické přípravky například z olejů z hadů, kde užijete jen trošku, zázraky se budou dít a stanete se zcela přetékající dobrem. Říká se, že pokud detoxikujete své tělo, budete lépe spát, lépe dýchat, mít více energie, zhubnete, budete mít lepší zrak, méně bolestí a tak dál. Z detoxikace organismu se stal spotřební produkt. Všem nám bylo sděleno, že naše tělo nezvládne eliminovat toxický materiál, který je v těle uložen vlastní pomocí či změnou stravy a je potřeba užívat detoxikační doplňky.

Vraťme se k detoxu k tomu nejzákladnějšímu. Zhluboka se nadechněte. Nyní vydechněte. Vašemtělo právě provedlo jeden z nejzákladnějších detoxikačních procesů, které provádí každý den. Asi se domníváte, že to není detoxikace, ale je to právě základní detox, který vás drží při životě.

Na základě své osobní zkušenosti a dlouholeté praxe pomáhám dlouhodobě a chronicky nemocným lidem detoxikovat a regenerovat své tělesné orgány tak, aby se svých zdravotních problémů trvale zbavili. Vyčistěte tělo, změňte životosprávu, odbourejte stresory a zdravotní symptomy se začnou ztrácet.

Pokud opravdu chcete omládnout, zbavit se nemocí a být zdraví, dodržujte všechna opatření, tedy zejména:

• důkladně pročistěte tělo kvalitními prostředky, jako jsou například byliny, event. bylinné kapsle, v dostatečném množství a po dostatečně dlouhou dobu

• po dobu detoxikace změňte životosprávu tak, abyste organismus nezanášeli, nepřekyselovali a nezatěžovali

• dodejte tělu dostatečné množství výživných látek

• podpořte cirkulaci krve v těle

• detoxikujte myšlenky, odbourejte stresy.

Detoxikaci zároveň provádějte se zcela jasným úmyslem a cílem, ať je to vyhnout se problémům v budoucnu.

Mým doporučením může být zprvopočátku produkt AkuCleanse - detoxikant z pěti nejznámějších bylin, které napomáhají z jater odstranit produkty nedostatečného metabolismu. Po dva měsíce užívat a následně přejít na čištění střeva pomocí ALVEA denně minimálně jednu 30 ml odměrku 20 minut před snídaní ve sklence vlažné vody a finálně AkuPro (probiotika) 1 kapsli 1x denně s jídlem.

Dr. Jaromír Bertlík MUDr., N.D.


Chci začít jarní detox

Játra jsou čistícím systémem našeho těla a napomáhají odstranit všechny nečistoty a toxické látky, které se do našeho těla pravidelně dostávají. Po desetiletích, kdy nám játra filtrují toxiny, potřebuje filtrační systém našeho těla vlastní očistu.