Jak se bránit proti podzimním virózám? Základem je vitamín C

07.10.2020

Krásně barevné listí, ale také pošmourné počasí, déšť a virózy. To všechno s sebou přináší podzim. Abyste se právě virózám (včetně v současnosti tolik zmiňované COVID-19) dokázali bránit, potřebujete v první řadě silnou imunitu. A s jejím vybudováním vám pomůže vitamín C.

Že je vitamín C základem v boji s virózami, víme asi všichni. Od malička nám to vštěpovali rodiče
i lékaři. Právě vitamín C totiž stimuluje imunitní systém a pomáhá bojovat s únavou a se stresem. Tedy s faktory, které se podílejí na vzniku mnoha onemocnění.

Nejsou to přitom zdaleka jen virózy. Stres je totiž jednou z příčin oxidativního stresu, který vede až k chronickému zánětu v těle. A možné následky? Například:

Vitamín C přitom pomáhá zmíněným problémům předcházet. A když už vás některá nemoc potká, pomůže vám s ní bojovat. Ať už jsou to běžné virózy, COVID-19, nebo například rakovina.

Důležité jsou i minerály

Kromě vitamínu C jsou pro naši obranyschopnost velice důležité také minerály. Zejména selen
a zinek.

Proto je důležité mít těchto látek dostatek. Zvlášť, když bojujeme se stresem a útočí na nás virózy.

Jak získat dostatek vitamínů C i minerálů?

Problém je, že ovoce a zelenina, které běžně kupujeme, obsahuje mnohem méně vitamínů
a minerálů než to, které jedly naše babičky. Je to dané intenzivním způsobem pěstování, přepravou
i skladováním.

Z vědeckých výzkumů, které probíhaly od roku 1985 do roku 2002, vyplynulo, že například u jablek klesl obsah vitamínu C o 60 %. Proto je potřeba sáhnout po doplňcích stravy. A v Akuně pro vás máme speciální řešení - Aku4 complex. Najdete v něm:

Pomůže vám tak zlepšit obranyschopnost a snížit únavu, přispívá ke správnému fungování metabolismu a podporuje tvorbu kolagenu, který je zásadní pro zdravé chrupavky, kosti či zuby.

A lépe odoláte útoku virů i dalších onemocnění.Nebuď Béčko, kup si Céčko!

Skvělým pomocníkem na podporu vašeho organismu je Aku4 complex, protože je přímo nabitý tolik důležitým vitamínem C. 

Jedna denní dávka obsahuje 1500 mg vitamínu C, který přispívá k normální funkci imunitního systému. Navíc obsahuje také selen a zinek. Vitamín C, selen a zinek posilují imunitní systém a mohou tak eliminovat riziko nemocí a infekcí. 

Aku4 complex je vhodný pro všechny věkové skupiny. Je to přírodní doplněk stravy vhodný ke každodennímu užívání. Je vhodné ho užívat v době, která klade vyšší nároky na obranyschopnost organismu, jako jsou právě podzimní a zimní měsíce.