Koronavirus - (Covid-19)

26.03.2020

Otázky? Ano, v současné době máme všichni hodně otázek, jak to vlastně je, co se děje, dá se to léčit? Prostě vznikla epidemie, dnes už pandemie nemoci Covid-19, která patří do skupiny koronavirů. Možná nás všechny dosti překvapila či zaskočila. My však máme jedinou šanci a tou je se s touto pandemií porvat. 

Máme své možnosti, i když právě na virová onemocnění nemáme do dneška lék. Musíme hlavně zklidnit mysl a budovat všechny ochranné systémy, které vzniku onemocnění zabrání. Koronaviry pro nás dle odborníků nejsou veliká neznámá a vyskytují se v celé živočišné říši. Náš obranný val, náš imunitní systém se dovede, pokud je správně nastaven, velice dobře virové nákaze bránit. Virus potřebuje k tomu, aby se do buňky dostal, speciální enzym, se kterým se spojí a spolu s ním přes membránu vnikne do buňky.

Pokud bych měl tedy něco doporučit, je třeba udržovat kvalitní obranyschopnost organismu, dobrou mysl, která nám pomůže vyvarovat se stresů, a dobrou kondici. Samozřejmě dostatečný spánek velice dobře pomáhá a léčí.

Rád bych zdůraznil, že právě produkty společnosti Akuna jsou nesmírně důležité. Již před dvaceti lety bylo prozíravé začít s vysvětlováním, jak budovat obranný systém těla, doplňovat chybějící nutritivní látky, tedy vitamíny a minerály. V dnešních dnech nám perfektně pomáhají vyjádření lékařů, biochemiků a imunologů, kteří doporučují doplňovat nutritivní látky, které má naše společnost ve svých hlavních produktech. Přední český imunolog Jaroslav Svoboda uvádí, jak důležité jsou pro náš organismus v dnešních dnech například vitamín C, selen a zinek. Jak důležitá je kombinace vitamínu D s vápníkem a hořčíkem. Jak náš organismus trpí nedostatkem těchto mikroživin.

Pojďme si tedy připomenout, co můžeme sobě i svým klientům nabídnout. V první řadě to je Aku4 complex, který obsahuje v 15ml 1500mg vitamínu C, 12mg zinku a 30 mikrogramů selenu. V době epidemie se doporučuje 2000-3000 mg vitamínu C denně, tedy jednu 15 ml odměrku ráno a jednu 15 ml odměrku v poledne řádně zapít vodou. Nebojte se zvýšit dávky hlavně vitamínu C. Čili půl odměrky s jedním litrem vody ráno, půl odměrky s litrem vody po obědě. Protože vitamín C stimuluje mozek a je potřeba, aby si i mozek odpočinul, neužívejte vitamín C večer. To však asi nebude stačit, protože potřebujeme i určité množství vitamínu B (Mastervit), vitamínu D, vápníku a hořčíku, které jsou v dostatečné míře obsaženy v Onyx Plus Flexi.

Většina výše jmenovaných nutritivních látek není v organismu dostatečně zastoupena. Pokud bych měl výčet potřebných doplnit, pak nesmím zapomenout na Alveo a probiotika AkuPRO. Ty oba stimulují imunitní buňky střeva a posilují tak imunitu celého organismu člověka.

Pokud lidé trpí jiným onemocněním nebo jinými nemocemi, jejich obranný systém je též značně oslaben a to je jeden z důvodů, proč jsou v první řadě virózou postiženi starší a nemocní lidé. Není vůbec na škodu zamyslet se nad relativně jednoduchým principem stimulace organismu pomocí doplňků stravy, které má naše společnost v nabídce.

Pokud si nebudete jisti, můžete své nejistoty nebo jen dotazy konzultovat se mnou na telefonním čísle +420739247733 a to během stavu nouze každý den od 13:00 do 17:00.

Snažil jsem se na některé otázky, které jsou v současné době nejčastější, odpovědět. Samozřejmě jich může být ještě mnohem víc.

Závěrem bych vám rád popřál klid a rozvahu. Udělejte maximum pro to, abyste se co nejlépe ochránili. Myslete na to, že viru se nemusíme vyhnout, ale náš obranný systém může být tím nejsilnějším, který si s virem poradí.

Krásné slunečné jaro,

MUDr. Jaromír Bertlík, N.D.