Motivace

03.12.2019

Motivovaný člověk má větší výkon a přirozeně motivuje další lidi. 

Je to je na nás, můžeme se nechat motivovat druhými lidmi, tomu se říká motivace zvenčí, nebo můžeme sami sebe motivovat- takzvaná motivace vnitřní. Obě motivace mají svůj význam v různých fázích a každá z nich má jiný podíl na efektivitě a výsledku. 

Motivace z venku nás nastartuje třeba k nějakému rozhodnutí, k nějaké konkrétní činnosti. Dnes nás okouzlí, dnes nás donutí se pohnout z místa, přinutí nás jít do jednorázové akce. Pokud ale nejsme motivováni vnitřně, tak zítra je zase vše po starém. Zítra zase sedíme u televize a přicházíme o peníze a čas

Naopak taková vlastní motivace, motivace zevnitř, ta již má pro nás úplně jiný význam, ta nám dokáže úplně změnit život. 

Motivace z venku je jako smrad, ten také vyprchá a je to jako s krásou, anebo s dekorativní kosmetikou. Můžeme se navonět, nastříkat na sebe tu nejsvůdnější vůni, můžeme se nechat upravit u kadeřníka, anebo si můžeme na obličej namalovat jiný ksicht, může to nějakou dobu fungovat, ale vůně vyprchá, kosmetika se smyje, stejné to je i s venkovní motivací. 

Pokud se neumíme motivovat sami, tak je to jako s tou vůní, vyprchá

Proč jsou úspěšní lidé vytrvalejší jak ti druzí lidé?? 

Je to proto, že využívají motivaci vnitřní, naučili se sami sebe motivovat. Úspěšní lidé jsou motivováni zevnitř, nespoléhají na motivaci od druhých lidí, používají selský rozum. Naučili se pokládat si otázky a cíleně si programovat své podvědomí. Úspěšným lidem se o motivaci stará jimi pozitivně naprogramovaný vlastní mozek. Takto naučená motivace, je spolehlivá, pracuje na jejich úspěchu, na jejich štěstí nepřetržitě. 

Taková motivace nevyprchá, 

mozek rozhoduje o tom, jestli jsme šťastní, anebo ne, jestli jsme zdraví, anebo ne. Dobře naprogramovaný mozek například rozhoduje o tom, jestli si přečteme knihu o MLM a díky tomu budeme pozitivně motivovaní, protože budeme vzdělaní. Studuji bohaté lidi již mnoho let, bohatí lidé se nechají zvenku motivovat k akci, ale k samotné pravidelné činnosti se již naučili motivovat sami. 

Takoví lidé jsou zdraví, mají krásné vztahy s lidmi, mají skvělou smysluplnou práci a mají peníze. Jsou šťastní, protože se rozhodli na svém štěstí vytrvale pracovat sami. Vytrvali pracovat právě proto, že jsou nepřetržitě vnitřně motivováni. Vnitřně jsou motivováni, právě proto, že pracují na své motivaci. 

Naučili se, si sami sobě pokládat otázku "PROČ". 

Díky této otázce a odpovědím ví, PROČ DĚLAJÍ TO, CO DĚLAJÍ. A hlavně, oni to dělají proto, že to oni sami chtějí dělat. Nedělají to proto, že to chtějí druzí lidé, například jejich business partneři, nebo manžel či manželka, nebo rodiče či děti a jejich známí. Oni to dělají a jsou díky tomu šťastní právě proto, že si položili důležité otázky, odpověděli si na ně, naprogramovali si tak podvědomí, vložili tak do svého mozku vzorec úspěchu. Již nikdo a nikdy je v jejich cestě za štěstím nezastaví. Nastartovali silný motor vnitřní auto motivace.

Přátelé, taková auto motivace je věda, je to umění, kterému jsme se my úspěšní museli naučit.

Pokud ji zvládnete, získáte tak jeden z klíčů od zámků k vašemu štěstí. Můžete, se s tím poprat sami, nebo, můžete využít našich zkušeností, to záleží na vás. My jsme na vás připraveni. 

Máme pro vás v Akuně připraveny úžasné motivační nástroje. Využijte této skvělé příležitosti na vaší cestě ke štěstí.

PS:

 "Koně můžete přivést ke studni, ale napít se musí sám". 

A tak je to i s námi, můžeme vás motivovat, ale.........

Petr Melcher, Vicepresident