Odvaha

13.01.2020

Přemýšleli jste někdy nad tím, 

co je nejdůležitější vlastností či skutečností pro člověka, který chce začít podnikat? 

Někdo by určitě odpověděl, že musí mít značný kapitál, další by řekl, že známosti a kontakty, jiný by pak konstatoval, že hlavně unikátní nápad. Každá odpověď je z části pravdivá, i tak si dovolím nad všechny výše zmíněné nadřadit tu NEJ z mého pohledu.

Pro mnohé možná nečekaně, pro jiné se zdviženým obočím, ale já se 100 % jistotou řadím na první místo ODVAHU! 

Pokusím se vám vysvětlit, proč to tak cítím.

Celý život (hlavně v dětství) je většina z nás masírována svým okolím, že podnikání je v podstatě špatná věc, že kdo nic nevlastní, ten se má nejlépe a nemá žádné starosti, kdo má moc peněz, vyčnívá a vzbuzuje závist. Den co den, týden po týdnu, nás o tom naše okolí nevědomky (to je ten lepší případ) přesvědčuje. Nemůžeme jim to mít za zlé, protože takovéto smýšlení je pro českou společnost tak typické. Každá z těchto průpovídek a hlavně nepodložených domněnek se v nás hluboce zakoření, a i když se tomu bráníme, tak nás celý život ovlivňuje. Vytváří v nás strachy, se kterými se velmi obtížně bojuje, jako například:

  • Co když podnikání nevyjde a já zadlužím rodinu?
  • Musím vymyslet něco unikátního, jinak neuspěji...
  • V současné době již nelze uspět, kéž bych podnikal v 90. letech...

To je jen několik z tisíců různých strachů, které nás ničí a v podstatě nám nikdy nedovolí začít podnikat. Zabrání nám udělat první krok do neznáma. 

A proto je pro mě tou nejdůležitější vlastností ODVAHA.

  • ODVAHA postavit se zažitým tvrzením a nepravdám!
  • ODVAHA vystoupit z řady a poprat se o své místo na slunci!
  • ODVAHA udělat krok do neznáma!
  • ODVAHA stát se podnikatelem a hrdě nosit toto označení!

Pokud máte ODVAHU, dostatečný kapitál seženete. Odvážný člověk si velmi rychle udělá kontakty a známosti, protože se nebojí lidi oslovovat a komunikovat s nimi. Odvaha vám v konečném důsledku pomůže se na věci podívat z jiného úhlu pohledu a třeba i přijít s přelomovým nápadem.

ODVAHA je hlavní ingrediencí úspěchu.

Proto na vás apeluji. Nenechte se nikým a ničím ohrozit na své cestě za splněním svých snů a cílů, už DNES udělejte první krok k finanční nezávislosti, postavte se na vlastní nohy a dělejte si věci po svém. Už DNES makejte na MAXIMUM a výsledky se brzy dostaví.

Každý sen začíná prvním ODVÁŽNÝM krokem!

Ondřej Kňažík, Country Manager