Omlazování – sami si formujeme své zdraví

25.03.2022

Přinášíme článek od pana doktora Bertlíka z archivu článků časopisu Zdraví a úspěch 4/2009.

"Tisícimílová cesta začíná prvním krokem." Toto staré rčení vyjadřuje obrovskou pravdu. Jeho význam naznačuje, že cesta k dosažení cíle musí být zahájena nějakou aktivitou. Co však určuje, že bude tato aktivita úspěšná? Jak můžeme vědět, že náš první krok povede k úspěchu?

Abychom mohli ujít tisíc mil, musíme být opravdu odhodlaní, věřit, že jsme schopni to dokázat, cílevědomě se rozhodnout, a poté své rozhodnutí proměnit v činy. Úspěchu dosáhne jen ten, kdo to vše dokáže. Nikdo jiný to za něj neudělá.

Ve chvíli, kdy přestaneme ignorovat věci, které organismus potřebuje ke zdraví, začneme sami rozhodovat o svém zdravotním stavu. Životní styl, který si vybereme, ovlivňuje naše zdraví. Každý den rozhodujeme o tom, co jíme a pijeme, nakolik se pohybujeme, odpočíváme, kolik čerstvého vzduchu dýcháme, jak pečujeme o osobní hygienu a zda náš přístup bude pozitivní nebo negativní. Sami formujeme své zdraví, je to jen naše zodpovědnost.

Lidské tělo je naprogramováno být zdravé. Není naprogramováno k nemoci. Organismus vás odmění zdravím, pokud splníte jeho požadavky, protože tělo má pozoruhodnou schopnost se vzchopit. Toto nastane automaticky. To jsou skvělé zprávy. Nicméně jakmile o sebe začneme pečovat a vezmeme do svých rukou zodpovědnost za své zdraví, pak budeme schopni skutečně pochopit základy funkce našeho těla. To je důvod, proč bychom měli zásobovat naše tělo správnou stravou a vhodnými potravinovými doplňky.

Někteří lidé stárnou s půvabem, jsou aktivní a zdají se být mnohem mladší, než je jejich biologický věk. Jiní stárnou rychleji a mohou dokonce "zemřít zaživa". Stárnutí je nevyhnutelné u každého z nás, ale rychlost stárnutí se může lišit. Závisí na tom, jakým způsobem spolupracujeme se svým organismem. Můžeme stárnout pomaleji a udržet si mladiství vzhled a schopnosti do pokročilého věku. Jakmile obnovíme své zdraví, můžeme získat zpět ztracenou mladistvou vitalitu.

Kdo z nás by se nechtěl cítit a vypadat mladší. Je to jen sen? Pro většinu lidí - ano. Ale pro ty, kteří mají vůli dělat, co je potřeba, je to uskutečnitelné. Rychlé stárnutí a nemoc přichází ve chvíli, kdy se tělo přeplní kyselými odpadními produkty. V důsledku toho jsou životně důležité orgány a žlázy vnitřní sekrecí méně výkonné, snižuje se tvorba energie a kyslíku v buňkách, volné radikály mají větší prostor k poškozování těla. K odvrácení poškození způsobeného nemocí a ke zpomalení probíhajícího procesu stárnutí, je potřeba detoxikovat tělo a mysl, obnovit silně kyselé prostředí v žaludku a zdravý tok žluči, upravit hormonální nerovnováhu, dosáhnout acidobazické rovnováhy, minimalizovat poškození volnými radikály a maximalizovat produkci energie v mitochondriích uvnitř buněk. Všechno se to lépe řekne, než udělá. Nějakou dobu to trvá, ale lze toho dosáhnout. Musí se to stát programem našeho životního stylu. Zdraví může být vaše. Můžete se cítit a vypadat mladší. Jděte si za svým! Zasloužíte si to! Za několik let od této chvíle budete rádi, že jste začali. Koneckonců, zvažte alternativu postupného zhoršování stavu, až skončíte ve zdravotnickém zařízení či pečovatelském domově, kde nemáte žádnou svobodu a jiní rozhodují o tom, co se děje s vaším tělem a co můžete dělat. Stačí se jen rozhodnout a držet se svého programu. Dobré zdraví je zde pro vás! Jděte a získejte je!

Téměř všechny produkty Akuny pomáhají k omlazování našeho těla. K tomu je potřeba odstranit všechen kyselý odpad, těžké kovy a toxiny jako takové z těla. Alveo i AkuClenase jsou skvělými pomocníky k odstranění přebytečného odpadu. Ve svých předchozích článcích a přednáškách jsem již mnohokrát uvedl, že co je nesmírně důležité, jsou vaše hormonální žlázy. Hormonální rovnováha je přirozená ve zdravém a čistém těle. Cílem obnovy zdraví je navrátit tělo do takového stavu a nechat je produkovat jeho vlastní hormony.

Další kroky jsou taktéž nesmírně důležité. Můžeme o nich pohovořit někdy příště. Mým nynějším cílem bylo otevřít vám trochu oči a poukázat na možnosti, které máme. Suplementace přirozenými zdravými produkty je v dnešní době potřebná a nezbytná. Akuna je tady, aby vám pomáhala ve vaší cestě ke zdraví i ve starším věku, který přijde. 


Chci mít pevné zdraví

ALVEO je ideálním doplňkem naší každodenní výživy, protože běžná strava zdaleka neobsahuje všechny látky, které náš organizmus potřebuje pro svou správnou funkci. Prostřednictvím čistě přírodních složek rostlinného původu doplňujeme tělu vzácné fytochemikálie.