Optimální zdraví

11.06.2021

Přinášíme článek od pana doktora Bertlíka z archivu článků časopisu Health & Success 2/2000. 

Optimální zdraví je více, než pouhá absence nemoci. Termín "optimální zdraví" vznikl v posledních dvaceti letech a vyjadřuje psychickou spokojenost jedince spolu s maximální hranicí fyzického zdraví, které jedinec může dosáhnout.

Kvalita našeho života je mimo jiné odvislá od kvality jídla, které jíme. Jídlo nám dodává energii a stavební materiály, které naše tělo potřebuje pro správnou funkci nespočtu vitálních fyziologických reakcí, probíhajících neustále po celý náš život.

Pokud tedy chceme dosáhnout optimálního zdraví, musíme tomu přizpůsobit i stravování a celkovou životosprávu. Je jen na nás, jak se budeme stravovat a jaké důležité živiny či škodliviny budeme přijímat. Neuškodí si často opakovat, že jíme proto, abychom žili, a nežijeme proto, abychom jedli.

Kromě toho je také důležité, jak jsou přijímané látky v těle zpracovány. Správné trávení vede k optimální absorpci a asimilaci živin a také podporuje jejich efektivní použití a efektivní distribuci po celém těle. Druhy jídla nebo nápoje, které si vybíráme pro naše stravování, také napomáhají správnému trávení a zažívání.

Lidský organismus má ohromnou schopnost bránit se před onemocněním. Avšak i tato obranyschopnost má své meze a své limity. Do našeho organismu se dostává mnoho cizorodých látek a mění kvalitu funkcí těla. Náš organismus se snaží zápasit s vnějšími vlivy, ale v mnoha případech ztrácí sílu vyrovnat se se současným životním prostředím, množstvím chemických konzervačních látek, barviv a podobných metabolických zátěží, a leckdy i přímo toxinů v potravinách.

I proto dnes miliony lidí trpí chronickými potížemi trávení a zažívání - konstipací, chronickými zažívacími potížemi. Nejsou to však jen vlivy životního prostředí. Problém lidské stravy má hlubší kořeny, které souvisí s vývojem civilizace jako takovým. Člověk se v době před civilizací nacházel zcela pod vlivem přírody a živil se veškerou jedlou rostlinnou potravou, kterou v přírodě nacházel v původním čerstvém stavu. Přijímal tak přírodní účinné látky jako součást své potravy. Vlastně průběžně pojídal nepatrné dávky léčivých substancí, které sice nestačily zvládnout akutní onemocnění, ale zajišťovaly správnou funkci zdravého organismu.

S nástupem zemědělství se jeho strava omezila převážně na konzumaci rostlin, které se daly s úspěchem a velkými výnosy pěstovat - tzv. kulturních rostlin. Ty však tvoří pouhý zlomek z množství rostlinných druhů, které dříve byly přirozenou součástí jeho potravy. Náš organismus se tomuto prudkému civilizačnímu vývoji ani zdaleka nepřizpůsobil. Civilizovaný člověk z celkového pohledu postrádá tyto rostliny a s nimi mnohé pro organismus důležité látky. Pouhá změna ve stravování nemůže tyto problémy zcela odstranit. Proto i člověk, který dbá na zdravou výživu, potřebuje doplňky stravy, které mu tyto chybějící látky nahradí.

Když jsme připravovali Alveo, důkladně jsme se zamýšleli nad výše uvedenou problematikou. Čím vlastně Alveo tak příznivě působí na náš organismus? Přípravek je vyroben z bylinných extraktů, v nichž jsou obsaženy účinné látky, napomáhající kromě jiného jak enzymatickým reakcím organismu, tak trávicím funkcím zažívací soustavy. Dodávají tělu potřebnou energii a zlepšují kvalitu bílkovinných reakcí, čímž napomáhají i lepší funkci imunitního systému. Alveo též napomáhá udržovat kvalitu bakteriálního složení zažívacího systému. Kvalitní bakteriální složení zažívacího traktu je důležité pro kvalitní trávení, zažívání, vstřebávání, fermentační pochody a vylučování. Alveo je mimo jiné nesmírně důležité pro úpravu životosprávy. I proto se užívá pravidelně. Každý jedinec druhu homo sapiens je individuální. Individuální je i náš organismus a jeho chemické reakce. Alveo by mělo pomoci každému, ale každému jinak rychle. Někomu dříve a někomu později. Ale ani není cílem, aby u každého člověka působilo stejně. Naším cílem a smyslem naší snahy bylo připravit preparát, který by měl preventivní účinky pro celkovou správnou funkci organismu. Proto je Alveo určeno všem lidem, všech věkovým a váhovým kategoriím, bez rozdílu pohlaví. 


Chci doplnit potřebné byliny pro optimální zdraví

ALVEO je jedinečné bylinné tonikum pro celkové posílení organizmu a dodání vitální energie.

Je účelově navrženo tak, aby vhodně doplnilo naši výživu a zajistilo tak vitalitu.Harmonizační bylinné tonikum ALVEO je ideální kombinace účinných aktivních látek rostlinného původu obsažených ve směsi extraktů z 26 rostlin, medu, javorového sirupu, vody a přírodní hroznové příchuti.Speciální procesy vytváří tekutý, velmi dobře vstřebatelný doplněk stravy určený všem.