Pohledem Vicepresidenta

20.08.2020

1. Jak ses ty osobně k Akuně dostal? Jak vlastně začal tvůj příběh a kdy a kde to bylo?

Toužil jsem prožít šťastný, spokojený život. Být zdravý, mít dostatek volného času a peněz, minimum stresu a řadu dalších věcí, které k tomu přispívají. Některých se dá dosáhnout bez ohledu na to, čím se živíme. Některých ale ne. Kupříkladu, když je nedostatek peněz, každodenní stres z toho, že nemám na zaplacení složenek, mi pohodu nezajistí. Když už jsme u těch peněz, k mé spokojenosti patří také možnost plnění si materiálních cílů.

Klasické podnikání nebo zaměstnání na vysoké pozici někde ve firmě materiální oblast řešit umí. Patřím ale k těm, kteří za to nechtějí platit vysokou daň v podobě stresu a svého volného času. Tak si nepředstavuji šťastný, spokojený život.

Fascinovala mne již dávno jedna věc. Zpěváci, autoři - pokud má jejich výsledek na trhu úspěch, jsou za jednou vykonanou práci placeni opakovaně - dokonce jsou za ni pak placeni i jejich potomci.

Mé uvažování se ubíralo směrem, že může existovat něco, co vše pozitivní umí zkombinovat. Že mohu mít takový příjem, abych si své cíle mohl plnit. Zároveň ale, aby mne to neobíralo o volný čas, abych byl v pohodě a navíc obklopen lidmi "stejné krevní skupiny".

Měl jsem kdysi takovou představu, že vlastním prosperující firmu, která mne nestojí ani nervy, ani čas. Na její vedení mám odborníky, kteří se o její chod skvěle starají. Lidé v ní jsou spokojeni, já také.

Jen najít cestu, jak tuto představu naplnit. To se mi podařilo. Díky příležitosti s Akunou, kterou jsem dostal, se vše spojilo dohromady. Připadalo mi to, jako by klíč zapadl do správného zámku.

Nabídku jsem přijal. Jelikož už jsem měl zkušenosti s MLM, viděl jsem v této příležitosti naplnění své představy. Bez rizika a s počáteční investicí, jakou si může dovolit i student. Takže tu nebyla ani finanční překážka.

2. Proč ses rozhodl zrovna pro Akunu? Co tě přesvědčilo? Co bylo tou správnou motivací?

Byla to oblast, která mi seděla. Dříve jsem pracoval i v jiných oblastech, ale tehdy jsem si uvědomil, že obor zdraví je tím, který má u většiny lidí nejvyšší prioritu. Velkou roli hrálo, že jsem dostal nabídku od lidí, které jsem znal, a tudíž jsem jim věřil.

Produkt samotný mne zaujal a řekl jsem si, že by mohl zajímat spoustu lidí. Neměl a dodnes nemá konkurenci.

Přiznám se, že roli zde hrála i výhodnost odměňovacího plánu. Pokud již svůj čas a energii mám investovat, chci za to dostat férově zaplaceno. Díky předchozím zkušenostem jsem tuto stránku uměl posoudit.

Začaly se dostavovat první pozitivní zkušenosti s produktem a rostoucí zájem. Sliby, které na začátku zazněly, firma plnila. To posilovalo přesvědčení a nadšení pro spolupráci. Nebyl tak problém přesvědčit další své známé. Postupně se skupina rozrůstala i do hloubky. Přibývali další nadšení lidé.

Když to zhodnotím z dnešního pohledu, sázka na obor zdraví se vyplatila. Rok od roku narůstá množství lidí, kteří si uvědomují význam zdraví. Také narůstá počet lidí, kteří tomuto způsobu podnikání fandí.

K mé spokojenosti přispívá i radost z toho, jak se životy řady lidí v týmu výrazně mění k lepšímu. To mne utvrzuje v tom, že jsem vsadil na správnou kartu.

Výše uvedená představa o vlastnictví prosperující firmy se vyplnila řadě lidí v našem týmu.

Nedávná situace u nás i ve světě navíc ukázala, že právě naše podnikání je vůči vnějším vlivům odolné. A to díky tomu, že v případě potřeby umožňuje 100% fungování i online. Mám z toho skvělý pocit.

3. Bylo pro tebe obtížné začít budovat kariéru s Akunou? Musel jsi zpočátku překonávat hodně překážek?

Hodně mi pomohlo přesvědčení o správnosti toho, co dělám, a s ním spojené nadšení. A jak je známo, nadšení je nakažlivé. Jen nadšení ale nestačí. Mám fakta, která zájemcům mohu poskytnout. Existují lidé, kteří umí ohodnotit kvalitu nabídky.

Na druhou stranu, někteří nabídku na spolupráci odmítnou. Beru jejich odmítnutí bez emocí. Každý má právo se nějak rozhodnout a nejsem tu od toho, abych jejich rozhodnutí hodnotil. U někoho je možná nakonec dobře, že mi spolupráci odmítl. Možná mne to chrání před možnými komplikacemi v budoucnu nebo u něho nastane správný čas později - proto po nějaké době nabídku spolupráce zopakuji. Někteří mají v plánu jinou životní cestu. Vše je ok.

Samozřejmě, každé odmítnutí mi také dává zpětnou vazbu - zamyslím se, co by se z mé strany mohlo zlepšit.

Myslím si také, že pokud má člověk zdravé sebevědomí a sám sebe si cení, nebude mít s odmítnutím emocionální problém. Jiná situace může být u lidí, kteří žijí život podle toho, co si o nich ostatní pomyslí. To by je mohlo brzdit na cestě k úspěchu. I tady existuje řešení. Máme příklady lidí, kteří si u nás i v této oblasti zažili změnu k lepšímu. Pomohlo jim to v naší společné cestě k úspěchu, ale pomohlo jim to také v osobním životě.

4. Co ti práce s Akunou dala, co tě naučila?

Poskytla mi také užitečné vědomosti, zkušenosti a skvělé zážitky s fajn lidmi.

5. A naopak, je něco, co ti spolupráce s Akunou vzala?

Nejsem si ničeho vědom - naopak, cítím vděčnost za to, že tu Akuna je a za to, že mi byla spolupráce nabídnuta.

6. Vím, že jsi pravidelný a dlouholetý uživatel produktů. Které produkty užíváš a jak pomáhají?

Základem je ALVEO + vitamíny a minerály. Užívám si tekuté formy s vynikající vstřebatelností a skvělou chutí. Nejen vysoká účinnost, ale i komfort konzumace přispívá k dobrému pocitu uživatele. Líbí se mi také, že jsou baleny ve skle - prémiový obsah patří do prémiového obalu.

Konzumuji i další produkty, různě je střídám. Beru je jako součást péče o zdraví.

Oblíbil jsem si také produkt AkuWM - ti, kteří mne znají osobně, mohou potvrdit, že na něj nedám dopustit, hodně mi pomohl.

7. Je něco, co bys na závěr rád vzkázal?

Je důležité mít velké cíle a být přesvědčen o možnosti jejich dosažení. Uvědomit si, že velikost těchto cílů je omezena jen naší představivostí.

Všem nám přeji šťastný, spokojený život.