Potřebujete zlepšit paměť a výkon?

19.11.2019

Studie dokazuje, že hroznová šťáva Concord může zlepšit paměť i výkon. 

Každodenní užívání hroznové šťávy Concord (název odrůdy - pozn. redakce), po dobu tří měsíců, může zvýšit prostorovou paměť a zlepšit jízdní výkony u pracujících matek. K tomuto závěru dospěli vědci v nově zveřejněné studii.

Vědci z Univerzity v Leedsu ve Velké Británii, Quad Consultancy BV v Holandsku, a amerického Welch Foods Inc. přišli s tvrzením, že po pravidelném užívání hroznové šťávy se u žen vyskytuje významné zlepšení při plnění každodenních úkolů, jako je např. řízení vozidla.

Vědci v časopise American Journal of Clinical Nutrition uvedli: 

"Předchozí výzkumy, které prokázaly výhody hroznové šťávy Concord, byly prováděny výhradně u starších osob, které trpěly mírnou poruchou poznávání. Jedná se tedy o první studii, která měla prokázat výhody hroznové šťávy Concord u zdravých dospělých osob středního věku." 

Studii vedl Louise Dey, profesor výživy na Univerzitě v Leedsu. Do studie bylo zahrnuto 25 zdravých žen, matek středního věku, mezi 40 až 50 lety. Ženy byly náhodně rozděleny a užívaly 355ml hroznové šťávy každý den. Šťáva byla podávána souběžně s placebem po dobu tří měsíců. Hroznová šťáva obsahovala denní dávku 777mg polyfenolů. 

Výsledky dokázaly, že spotřeba hroznové šťávy byla spojena s významným zlepšením prostorové paměti ve srovnání s placebem.


Výzkumníci zaznamenali i zlepšení reakčních časů během zkušebních jízd. 

"Pozorované účinky by vysvětlovaly snížení brzdné dráhy cca o 11 metrů, při rychlostech 64-96 km/h, což je důležitá bezpečnostní výhoda," poznamenali vědci. 

"To znamená, že dlouhodobé užívání hroznové šťávy Concord má pozitivní vliv na výsledky při plnění každodenních úkolů." 

Jednou z příchutí harmonizačního rostlinného tonika Alveo je i hroznová šťáva (grape). Tou druhou, vhodnou zejména pro diabetiky, je příchuť máty peprné (mint). Při sestavování receptury se vycházelo z principů tradiční čínské medicíny, při využití moderní techniky ke zvýšení účinnosti produktu. Alveo obsahuje směs extraktů z 26 rostlin a působí komplexně. Jeho unikátnost spočívá v kombinaci jednotlivých složek, které se vzájemně doplňují a potencují, čímž je dosaženo optimálního efektu na ochranu a podporu zdraví celého organismu. 

Pravidelným užíváním Alvea získává organismus přirozenou rovnováhu.

Vaše Akuna

Zdroj: American Journal of Clinical Nutrition
"Concord grape juice, cognitive function, and driving performance: a 12-wk, placebo-controlled, randomized crossover trial in mothers of preteen children"
Autoři: D. J. Lamport, et al.


Chci zlepšit paměť

Harmonizační rostlinné tonikum. Ideální kombinace účinných aktivních látek rostlinného původu obsažených ve směsi extraktů z 26 rostlin s přírodní příchutí máty peprné nebo hroznové šťávy.

Jedinečný zdroj životní energie - ALVEO. Působí komplexně. Vyrábí se v Kanadě. Je vhodné ke každodennímu užívání, nejlépe před jídlem. Celoročním užíváním jednoduše a efektivně doplňujeme tělu vzácné fytochemikálie a jejich prostřednictvím a prostřednictvím dalších čistě přírodních složek rostlinného původu působí na naše buňkové struktury.