Proč užívat Mastervit?

10.03.2023

Užíváním Mastervitu získá vaše tělo dostatečné množství antioxidantů, které Vás ochrání před nepříznivými vlivy volných radikálů. Kombinace těchto nutričních látek nabízí široké spektrum přírodních vitamínů a bylin. Unikátní složení vitamínů v Mastervitu podporuje většinu životních funkcí organismu.

Mastervit svým složením

• dodává tělu potřebné vitamíny

• podporuje většinu životních funkcí organismu

• zvyšuje obranyschopnost

• podporuje fyzickou i psychickou pohodu

• chrání před stresem a únavou

• zajišťuje lehčí odbourávání zplodin a jiných škodlivých látek z organismu

• neutralizuje Ph v organismu

Co o Mastervitu řekli

MUDr. Jaromír Bertlík, N.D., předseda vědecké rady "Byliny v Mastervitu nepomáhají jen k lepšímu využití vitamínů. V kombinaci s Alveem a Onyxem Plus pomáhají k takzvané drenáži mezibuněčných prostor. Tudy jsou vitamíny přiváděny k buňkám a zároveň se na očišťování těchto prostor významně podílejí. Jinak by náš organismus okyselil, a tím by se otevřela možnost vzniku mnoha onemocnění. Naše vnitřní prostředí proto potřebujeme udržovat ve vyrovnaném stavu. Drenáž však vyžaduje kvalitní živiny. Právě byliny přispívají k optimální ,přepravě' vitamínů a minerálů, a tak jim umožňují plnit tuto důležitou funkci."

Ing. Michal Kažmirský, hlavní technolog "Spojení vitamínů a rostlinných extraktů má jednu výhodu. Není důvod specializovat produkt podle pohlaví nebo věkových skupin. Rostlinné látky totiž umožňují optimální využití vitamínů podle potřeby téměř každého jedince. Je to výjimečný produkt, který může užívat celá rodina. Navíc, tekutá forma jeho využitelnost ještě zvyšuje. Skleněný obal vylučuje pronikání sloučenin z obalu do výrobku."

Byliny a vitamíny obsažené v Mastervitu a jejich působení

Třapatka nachová

Je přírodní antibiotikum. Chrání proti infekcím. Posiluje imunitu. Eliminuje a zároveň likviduje bakterie, viry, plísně a další mikroby, které způsobují onemocnění. Napomáhá při hojení proleženin, starých ran, ekzémů, jizev i hnisavých zánětů. Je účinná při léčbě chřipky a nachlazení.

Kozinec blanitý

Zkvalitňuje celkové zdraví. Působí diureticky, detoxikuje organismus. Urychluje rekonvalescenci. Chrání játra, příznivě ovlivňuje činnost sleziny. Chrání dýchací cesty před infekčním onemocněním. Funguje jako prevence před selháním srdce. Zvyšuje vitalitu a obranyschopnost organismu.

Ostropestřec mariánský

Vysoce účinný a rychle pomáhá regenerovat buňky jater, které zároveň chrání před škodlivými látkami. Snižuje možnost poškození jater užíváním léků. Pomáhá při prevenci a léčbě žlučových kamenů. Zvyšuje chuť na jídlo. Pomáhá správnému trávení. Má mírné spazmolytické účinky, snižuje horečku. Suché plody ostropestřce obsahují komplex flavonoidů, nazývaný silymarin, který dodává této bylince léčivé vlastnosti. Tak jako i jiné bioflavonoidy, silymarin je silný antioxidant.

Co jsou vitamíny?

Vitamíny jsou základní stavební kameny našeho zdraví. Jsou to organické látky důležité pro fungování lidského organismu. Pomáhají udržet rovnováhu metabolizmu v těle, jsou nevyhnutelné pro správnou funkci orgánů, tkání.

Vitamín C – kyselina askorbová, 100 mg

Aktivuje činnost všech buněk, podporuje hojení ran a tvorbu i obnovu kostí, zubů, chrupavek a cév. Významně posiluje imunitu. Je silný antioxidant.

Vitamín E – tokoferol, 50 mg

Je důležitý pro srážlivost krve, má účinky na plodnost a potenci, podporuje činnost pohlavních žláz. Posiluje imunitu, je to účinný antioxidant, snižuje vysoký krevní tlak. Podílí se na obnově svalové hmoty a jiných tkání.

Vitamín B3 – niacin, 25 mg

Je nevyhnutelný pro tvorbu pohlavních hormonů, k činnosti mozku a nervové soustavy, snižuje vysoký krevní tlak, zmírňuje migrény, podporuje trávení.

Vitamín B2 – riboflavin, 10 mg

Je důležitý pro metabolismus tuků, bílkovin a sacharidů. Podporuje růst, chrání před nádory, zlepšuje schopnost reprodukce, posiluje zrak. Vitamín B6 – pyridoxin, 10 mg Reguluje metabolismus bílkovin a tuků, posiluje imunitu. Zmírňuje komplikace při menopauze, léčí projevy cukrovky, chrání před nádory.

Vitamín B5 – kyselina pantotenová, 10 mg

Řídí metabolismus tuků, je důležitý při přenosu nervového vzruchu, posiluje imunitu, ovlivňuje kvalitu vlasů a kůže, tlumí stres, chrání cévy.

Vitamín B1 – thiamin, 7 mg

Má klíčovou úlohu při metabolismu cukrů, je nevyhnutelný pro funkci nervového systému, zajišťuje cirkulaci krve, pomáhá léčit srdeční choroby

Vitamín A – retinol, 450 μg

Podporuje růst a regeneraci kostí, zubů, vlasů a kůže. Hojí rány, regeneruje sliznici očí, úst, trávícího a dýchacího ústrojí i pohlavních orgánů. Posiluje imunitu, zajišťuje tvorbu spermií a normální průběh menstruačního cyklu.

Vitamín B9 – kyselina listová, 200 μg

Je nevyhnutelný při tvorbě krevních buněk, brání vzniku degenerativních nemocí, zmírňuje bolesti, ovlivňuje růst plodu.

Vitamín H – biotin, 150 μg

Je důležitý pro metabolismus tuků a bílkovin, ovlivňuje kvalitu kůže, omezuje vypadávání vlasů a jejich šedivění.

Vitamín B12 – 25 μg

Je nevyhnutelný pro činnost nervového systému a tvorbu DNA, zlepšuje paměť a koncentraci, podporuje krve tvorbu, chrání před alergeny a toxiny, podmiňuje zdravý vývoj plodu


Chci dodat tělu potřebné vitamíny

Multivitamínový nápoj s bylinnými extrakty je přípravek určený k aktivnímu posílení správné funkce organismu.

Je významným doplňkem určeným k dennímu užívání. Díky svému ideálnímu složení a kvalitním bylinným extraktům umožňuje vyjímečné využití všech obsažených vitamínů. Svoji nezastupitelnou roli mají rostlinné látky (byliny), které umožňují optimální využití vitamínů.