Proč užívat PINKY?

17.07.2023

Pinky je snad první doplněk stravy na světě, který je určen přímo dětem. Obsahuje všechny základní skupiny specifických živin. Dětský organismus je mnohem citlivější na různé zátěže než organismus dospělého člověka.

PINKY svým složením

• harmonizuje a vitalizuje

• posiluje imunitní systém

• povzbuzuje a reguluje metabolismus

• zajišťuje lehčí odbourávání zplodin a jiných škodlivých látek z organismu

• zajišťuje přísun všech důležitých specifických živin

• zlepšuje trávicí činnost

• zlepšuje stravitelnost živin, ulehčuje jejich pronikání do buněk a metabolizaci.

Co o PINKY řekli

Dr. Sohrab Khoshbin, Ph.D., člen Vědecké rady

"Přestože naše výrobky pro dospělé byly v odpovídajících dávkách s úspěchem užívány dětmi, někdy dokonce i kojenci, nepovažovali jsme tento stav za ideální. Rostoucí dětský a pubertální organismus má své specifické potřeby i rizika onemocnění. Děti do sedmi let nemají ještě dokonale vyvinutý imunitní systém. Jejich strava se od stravy dospělých značně liší, a tak potřebují i jiné složení a množství vitamínů i specifických rostlinných živin. Školní věk a puberta pak s sebou přinášejí zátěže, které kladou na celý organismus vysoké a značně proměnlivé nároky."

MUDr. Jaromír Bertlík, N.D., předseda Vědecké rady

"Děti často trpí řadou nemocí typických pro dětský věk. Vzniku těchto nemocí lze předcházet správnou výživou. Už od kojeneckého věku mívají děti deficit vitamínů a minerálů. Jejich tělo je zahlcováno množstvím látek dětskému tělu nepotřebných. Dětský doplněk stravy Pinky výrazně podporuje trávící činnost, dýchací, vylučovací, nervový a zejména imunitní systém. Spolu s vitamíny a minerály obsahuje i nepostradatelné rostlinné látky, které podporují lepší zpracování živin a zároveň napomáhají k větší odolnosti, zdravému růstu a vývoji mladého organismu. Chtěl bych zdůraznit, že Pinky je díky složení minerálů, hlavně využitím laktát-glukonátu vápníku a hořčíku, světovým unikátem ve své kategorii."

Ing. Michal Kažmirský, hlavní technolog

"Pinky patří k několika málo přípravkům na světě, které poskytují dětem komplexní bylinnou prevenci. Je jediným mě známým přípravkem pro děti, který využívá kombinace vitamínů, minerálů a bylin, kde jedny doplňují druhé. Ještě nikdy nebylo pro děti a jejich rodiče zajištění přísunu všech potřebných živin tak snadné. Originální a unikátní přípravek vyrobený se zvláštní pozorností a důrazem na kvalitu, k níž přispívá i jeho tekutá forma a balení ve skle, představuje, podle mých zkušeností, vrchol vývoje v oblasti zdravé výživy."

Byliny a minerály obsažené v PINKY a jejich působení

Pinky obsahuje Laktát – glukonát hořčíku a vápníku

Vápník a hořčík v této formě mají vynikající vstřebatelnost, rozpustnost – schopnost mimořádně kvalitního biologického zpracování organismem. Díky svému složení je Pinky světovou špičkou mezi doplňky stravy. Laktátová forma je považována za nejfyziologičtější a metabolicky nejvýhodnější.

Ca – vápník, 125 mg Je důležitý pro stavbu kostí, zubů a svalové kontrakce. Pomáhá při neutralizaci organismu, usnadňuje přenos nervových vzruchů. Podporuje srážlivost krve a činnost srdce. Podílí se na 170 důležitých chemických reakcích v organismu.

Vitamín C – kyselina askorbová, 60 mg

Podporuje aktivaci buněk, hojení ran, tvorbu a obnovu kostí, zubů, chrupavek a cév, posiluje imunitu. Je silný antioxidant.

Mg – hořčík, 50 mg

Spolu s vápníkem a fosforem pomáhá tvorbě kostí a zubů. Aktivuje nervový vzruch, pomáhá svalové kontrakci a regeneraci buněk. V průběhu metabolických pochodů pomáhá mozku k tvorbě energie. Aktivuje v buňkách asi 300 různých enzymatických reakcí. Mírní deprese, uklidňuje a pozitivně působí na hormonální činnost.

Vitamín E – tokoferol, 10 mg

Je účinný antioxidant. Posiluje imunitu, srážlivost krve, snižuje krevní tlak. Pomáhá růstu a obnově svalové hmoty i dalších tkání, působí proti únavě.

Vitamín B3 – niacin, 4 mg

Podporuje tvorbu pohlavních hormonů, trávení, činnost mozku a nervové soustavy.

Fe – železo, 3 mg

Umožňuje přenos kyslíku krví, zvyšuje fyzický výkon. Posiluje imunitu, u dětí zmenšuje problémy s učením.

Vitamín B5 – kyselina pantotenová, 3 mg

Je nepostradatelný pro metabolismus tuků a přenos nervového vzruchu. Posiluje imunitu, hojí rány, chrání cévy a tlumí stres.

Vitamín B6 – pyridoxin, 1 mg

Je nepostradatelný pro metabolismus bílkovin a tuků, podporuje obnovu a hojení kůže, posiluje imunitu, podílí se na produkci hemoglobinu.

Vitamín B1 – thiamin, 500 μg

Podílí se na metabolismu sacharidů a činnosti nervového systému, podporuje cirkulaci krve.

Cu – měď, 500 μg

Je důležitá pro vstřebávání železa, pro tvorbu kolagenu, proti kardiovaskulárním chorobám. Pomáhá léčit kloubní záněty a posiluje imunitu.

Vitamín A – retinol, 400 μg

Podporuje růst a regeneraci kostí, zubů, vlasů a kůže. Hojí rány, regeneruje sliznice a posiluje imunitu. Vitamín B9 – kyselina listová, 50 μg Je nepostradatelný při tvorbě krevních buněk, brání vzniku degenerativních nemocí, zmírňuje bolesti, ovlivňuje růst plodu.

I – jód, 50 μg

Podílí se na tvorbě hormonů štítné žlázy, chrání proti infekcím a mírné radiaci, uvolňuje hleny dýchacích cest.

Vitamín H – biotin, 20 μg

Je důležitý pro metabolismus tuků a bílkovin, pro růst buněk, pro zdravé vlasy a kůži.

Vitamín B12, 5 μg

Je nepostradatelný pro činnost nervového systému a replikaci DNA. Podmiňuje zdravý vývoj plodu. Posiluje paměť a koncentraci, podporuje krvetvorbu, chrání před alergeny a toxiny.

Nejdůležitější účinky použitých bylin

Heřmánek pravý

Posiluje nervový systém, tlumí trávicí obtíže, působí protizánětlivě na hladké svalstvo trávicí soustavy. Pomáhá zmírnit problémy gastro-intestinálního traktu – redukuje žaludeční a střevní potíže, uklidňuje a zmírňuje křeče, působí jako relaxans, redukuje nespavost.

Proskurník lékařský (Ibišek)

Tlumí záněty vnitřního prostředí organismu, působí příznivě při prochlazení průdušek, bronchitidě, černému kašli, po zápalu plic, při léčbě dvanácterníku, žaludku a střevních onemocnění, při onemocnění močového ústrojí.

Šípková růže

Pomáhá při revmatismu, nechutenství, kožních problémech, proti infekcím močových cest a ledvin, proti horečce, chřipce, nachlazení, katarům horních cest dýchacích. Mírní stres a nervozitu.

Šalvěj lékařská

Má antiseptické (protimikrobiální) a fungicidní (protiplísňové) účinky. Užívá se při infekcích horních cest dýchacích, zánětu hrtanu, mandlí a zažívacího ústrojí. Dezinfikuje, působí příznivě při bolestech zubů a paradentóze. Obsahuje silici s antibakteriálně působícími seskviterpeny, tříslovinami, flavonoidy, triterpeny, kyselinami karnosovou, nikotinovou a tiaminem (provitamíny).

Meduňka lékařská

Má stimulačně-expektorační, diuretické a uklidňující účinky. Je používána k odstranění plynatosti, při problémech se spánkem a při kardiovaskulárních problémech. Zklidňuje žaludek, pomáhá při poruchách trávení, má antivirové a antiherpetické vlastnosti. Působí proti nachlazení, chřipce a kašli, tlumí symptomy alergických reakcí, zklidňuje bušení srdce.

Dávkování

Děti od tří let 15 ml (1/2 odměrky) denně.


Dětem to nejlepší! 

PINKY je multivitamínový a multiminerální nápoj s bylinnými extrakty pro děti. PINKY je unikátní kombinace rostlinných látek na podporu rostoucího organismu. Nabízí jednoduché užívání vitamínů, minerálů a rostlinných látek najednou.

PINKY je komplexní doplněk stravy pro děti a dospívající vytvořený s ohledem na specifické potřeby dětského a pubertálního organismu.