Recept na zdravou a pružnou pokožku? Pomůže vám kolagen

28.05.2021

Mít tak stále krásnou, pružnou a pevnou pokožku jako ve 20 letech. Kdo z nás by o tom nesnil. Jenže věk se nedá zastavit, a právě na pokožce je stárnutí vidět nejvíc. Může za to hlavně úbytek kolagenu. Proč je kolagen tak důležitý? Tvoří až 70 % kůže - právě díky němu je pokožka pevná a pružná.

V těle se sice vyskytuje přirozeně, jenže od 25 let se jeho tvorba výrazně zpomaluje a od 40 let se už netvoří skoro vůbec. Pokud tedy chceme dodat pokožce pevnost a svěžest, nezbývá než kolagen do těla doplnit.

Jak účinně užívat kolagen? Vnitřně

Určitě znáte různé pleťové krémy, které vám slibují omlazení pokožky právě díky kolagenu. Mají ale jednu nevýhodu - působí jen na povrchu. Vrásky se přitom tvoří ve střední vrstvě kůže. A tam krémy nedosáhnou.

Jak tedy kolagen dostat dost hluboko, zamezit vzniku nových vrásek a zjemnit ty současné? Máme jeden tip - užívejte kolagen vnitřně!

Že to opravdu funguje, prokázalo i klinické testování. Výsledky totiž ukázaly, že vnitřní užívání kolagenu zvyšuje jeho hustotu v dermis už po 4 týdnech!

Spojení vědeckých poznatků a ajurvédy

Při vnitřním užívání kolagenu navíc nemusíte polykat žádné pilulky. Existují i příjemnější způsoby, jak ho do těla doplnit. Jeden takový se jmenuje Day & Night Collagen a je ve formě sirupu. Stačí ho rozmíchat ve vodě a vypít.

Výhodou je, že v jednom balení nabízí dvě varianty - denní a noční. Vždy tak dáte své pokožce to, co zrovna potřebuje. Jejich složení vychází nejen z nejnovějších vědeckých poznatků, ale i z tradiční ajurvédské medicíny, která je ověřená řadou staletí.

Vitamíny a živiny pro lepší vstřebávání

Kromě samotného kolagenu najdete v denním a nočním nápoji například:

Vitamín C, ketrý usnadňuje vstřebávání kolagenu.

Provitamín B5 má zase protizánětlivé a regenerační účinky, zlepšuje hojení ran a hydratuje pokožku. Pomáhá tak zvyšovat účinky kolagenu.

Podobně funguje i křemík. A nejen, že zachovává pevnost a pružnost kůže, vlasů, nehtů nebo svalů a šlach, ale pomáhá také tvorbě kolagenu.

Kurkumin, je silný antioxidant, který má protizánětlivé účinky. Přispívá tak ke zdravé pokožce, kloubům i kostem.

A silným přírodním antioxidantem jsou také proanthokyanidiny, které najdeme v brusinkách. Posilují imunitu, pomáhají udržovat zdravé močové cesty a zlepšují elasticitu cév.

Řešení pro pokožku i bolavé klouby

S každou skleničkou Day & Night Collagenu tak dáte tělu celou řadu potřebných látek. Díky nim bude vaše pokožka hladší a pružnější. A jako bonus pomůžete i svým kloubům - i na ně má totiž kolagen blahodárný vliv.


Chci mít zdravou a pružnou pokožku

Dopřejte své pokožce tu nejlepší péči zevnitř. Ve dne i v noci. Aby byla krásná a zdravá, potřebuje v různých částech dne různé látky. A přesně ty jí přináší Day & Night Collagen.