Svět se mění

22.11.2019

Svět už není to, co býval. 


Tuhle větu můžeme slyšet čím dál častěji hlavně od těch "dříve narozených" :-)

A je fakt, že současná generace seniorů prožívá ve srovnání s těmi předešlými největší změny. Je naprosto běžné pro dnešní šedesátníky umět ovládat mobil, internet a další výkvěty moderní doby. Nikdo z mládeže si neumí představit třeba to, že by si utíkali někam do telefonní budky domluvit rande, na druhém konci by jim to zvedla babička a řekla, že vnučka není doma, že se vrátí asi za hodinu, tak by hodinu museli čekat a celé to absolvovat znovu :-) 

Dnes stačí napsat zprávu chytrým mobilem a je to :-) 

Podobných přirovnání můžeme najít stovky, ať už je to s televizory, či auty. No a pokud půjdeme třeba ještě dál, můžeme si představit třeba takového Alvu Edisona, který poprvé rozsvítil žárovku a lidé si mysleli, že se stal zázrak, jak by se tvářil na dnešní chytrý telefon? Jak se lidově říká, čuměl by na něho jak tele na nové vrata.

A proto můžeme snad se 100% jistotou tvrdit, že nikdy v minulosti se žádná generace nemusela tak svižně přizpůsobovat novým podmínkám jako lidé, kteří se nyní dostali do důchodového věku. Svět se neustále vyvíjí a mění. Důsledkem toho je i častá úprava našich návyků. Jsou lidé, kteří to vnímají negativně, ale jsou také lidé, kteří pokrok vnímají jako obrovskou příležitost a umí toho využít.

Víte, že internet se oficiálně dostal do České Republiky teprve před 27 lety s původním názvem FERNET (Federal Educational and Research Network)? 

Ano, původně sloužil internet k přenosu dat mezi vědeckými pracovišti a vysokými školami. Dnes je to nejrozšířenější nástroj, pomocí kterého běžně komunikujeme s přáteli, sdílíme svůj život na sociálních sítích, používáme ho v práci. Prostě a jednoduše už si nedovedeme představit dnešní dobu bez internetu.

I my v Akuně se neustále vyvíjíme. Když jsme začínali před 20 lety, internet byl v plínkách a nakoupit u Akuny znamenalo osobně se dostavit na pobočku, nebo si zavolat do našeho callcentra. Postupem času jsme vyvinuli eshop, kde si mohli nakoupit naši distributoři. 

Dnes už jsme podstatně dál a investujeme do neustálého zlepšování našich online služeb.

Naším cílem je co nejvíce zjednodušit distributorům jak nakupování, tak obchodování. Stačí používat náš nový obchod www.akunashop.cz, který umí zajistit jak větší úsporu na výdajích, tak vyšší příjem. Ale o té největší výhodě, kterou náš sofistikovaný eshop nabízí, si povíme příště.

Václav Řihák