Tipy MUDr. Jaromír Bertlík, N.D. #3

30.10.2020

Válka s viry a bakteriemi probíhá v našem těle neustále, proto jeden až tři gramy vitaminu C potřebuje naše tělo v době, kdy se cítíme zdraví. 

Co však dělat při již vzniklé virové infekci? Jak jsme si řekli v předchozích minilekcích, potřebujeme mikroživiny (vitamíny a minerály) a bílkoviny. To bychom měli mít doma jako imunitní lékárnu, abychom mohli začít okamžitě jednat hned při prvních příznacích.

Mikroživiny:
Analýza 20 studií o vitaminu C ukázala, že pro zkrácení infekce a lepší průběh je kritická minimální dávka až 6 000 mg vitaminu C přijatého ihned na začátku infekce. Aku4Complex ½ odměrky (15ml) 4x denně, což dohromady je 6000 mg. Čím menší dávku a čím později vitamin C vezmeme, tím je průběh infekce horší. 
(Já osobně při prvních příznacích infekce beru ihned 2 celé odměrky (6gr vitamínu C), nebo vitamín C 7500 mg v intravenosní podobě)

Bílkoviny a glutamin:
80-100 g rostlinného bílkovinného šejku. 
25 g glutaminu - 2 vrchovaté čajové lžičky denně. Glutamin využívají imunitní buňky přímo k dělení buněk a také jako palivo. Při infekci se jeho potřeba zpětinásobí. Bílé krvinky nekonzumují jako palivo žádný cukr. Rafinovaný cukr je paralyzuje. Vyřadíme proto po dobu infekce ze své stravy veškerý rafinovaný cukr. 


Váš

Dr. Jaromír Bertlík