Užijte si léto bez starostí. 6 tipů, jak na to!

12.06.2023

Už jen chvíli a léto zaklepe na dveře. Čeká nás sluníčko, teplo a období dovolených. Bohužel může nastat mnoho situací, které báječný letní čas dokážou pokazit. Abyste si čas prázdnin užili naplno a bez starostí, připravili jsme pro vás 6 tipů, na co se v letních měsících zaměřit.

1. Doplňujte vitamíny

V létě sice máme od chřipkové sezony na chvíli klid, avšak ani v tomto období nesmíme zapomínat na vitamíny. K tomu nám pomůže čerstvé ovoce a zelenina.

Dodají vám nejen vitamíny, ale také vlákninu, která má pozitivní vliv na trávení a pomáhá snižovat hladinu cholesterolu.

I když je tedy léto mimo jiné obdobím grilování, pamatujte, že pestrá strava je základ.

2. Předcházejte trávicím obtížím

Znáte to – změna prostředí i jiný druh stravování dokáže vaše zažívání pěkně potrápit. A přitom podobným problémům snadno předejdete. Stačí dodržovat základní pravidla:

3. Dejte si pozor na slunce

I když se na pobyt na slunci po dlouhé zimě těšíme, mnoho z nás sílu slunečních paprsků podceňuje. A končí se spálenou kůží.

To je přitom nejen nepříjemné, ale i zdraví nebezpečné. Právě spálení sluncem totiž přispívá k rozvoji rakoviny kůže.

Vyhněte se tedy příliš dlouhému pobytu na slunci, a to hlavně kolem poledne. Zároveň:

4. Dbejte na hygienu

Ať už se v létě chystáte na dlouhé cesty autem, nebo kempování pod stanem, nezapomeňte na správnou hygienu. A připravte se i na situace, kdy poblíž nebude voda, ve které se můžete opláchnout.

Přibalte proto náš antibakteriální sprej AkuSPRAY.

Nahradí vodu i mýdlo, likviduje viry i bakterie a díky glycerinu nevysušuje pokožku. A navíc v batohu ani kabelce nezabere moc místa.

5. Chraňte se před klíšťaty

Procházky lesem nebo piknik na louce přináší v letních měsících také riziko v podobě klíšťat. I přesto, že mají tělo velikosti zrnka rýže, pro člověka jsou velkým nebezpečím. Přenášejí totiž závažná onemocnění – lymskou boreliózu a klíšťovou encefalitidu.

Nezapomínejte proto používat repelent, nosit dlouhé rukávy a kalhoty a po vycházce vždy zkontrolujte své tělo.

Pokud klíště najdete, co nejdřív ho odstraňte. Čím dřív to uděláte, tím menší je riziko, že se od infekčního klíštěte nakazíte.

6. Pečujte o své tělo i duši

Stejně jako po zbytek roku ani během léta nezapomeňte na sport. Ať už preferujete kolo, běh. nebo jen procházky, každý pohyb tělu prospěje.

Podporuje zdraví našich cév a srdce a funguje jako skvělá prevence řady civilizačních chorob. Navíc zlepšuje nejen fyzickou kondici, ale také tu psychickou.

Ať už ale budete v létě dělat cokoliv, dávejte na sebe pozor. A hlavně si vše s chutí užijte. Fyzická i psychická pohoda jsou totiž základem kvalitního a zdravého života nás všech.

A o to přece jde!Chci doplnit minerály a vitamíny