Věřili byste, že i toto dokáže zelený čaj?

19.11.2019

Přírodní látka EGCG (Epigalokatechin galát), která se v nejvyšší koncentraci nachází v zeleném čaji, může napomoci předcházet tvorbě plaků (beta-amyloidů) při Alzheimerově chorobě. 

Extrakty ze zeleného čaje mohou zabraňovat tvorbě beta-amyloidového plaku, který se považuje za počátek Alzheimerovy choroby a dalších neurodegenerativních poruch. Tuto skutečnost prokazují nové laboratorní výzkumy.

Studie publikovaná Národní Akademií Věd uvádí, že extrakt zeleného čaje a speciálně pak silný polyfenol epigalokatechin galát (EGCG), předchází tvorbě nebezpečného beta-amyloidu a dokonce rozkládá již existující nahromaděné struktury v bílkovinách.

Nahromadění těchto bílkovin je spojeno s Alzheimerovou chorobou a dalšími neurodegenerativními chorobami, vysvětlují výzkumní pracovníci, kteří spolupracovali na této studii.

"Mnoho lidí je touto zprávou nadšeno" říká Dr. Mi Hee Lim z Univerzity v Michiganu, USA. Dr. Lim zjistil, že EGCG a další flavonoidy, které jsou obsaženy v přírodních produktech, jsou využívány i jako velmi silné antioxidanty.

Většina vědeckých studií o čaji se zaměřovala na zelený čaj, u kterého bylo popsáno mnoho účinků. 

Snížení rizika Alzheimerovy choroby a některých nádorových onemocnění, zlepšující se kardiovaskulární zdraví a zdraví ústní dutiny. V neposlední řadě napomáhá při snižování nadváhy.

Zelený čaj obsahuje mezi 30 až 40 % vodou extrahovatelných polyfenolů. Černý čaj obsahuje pouze 3 až 10 % těchto polyfenolů.

Zelený čaj přispívá k udržení dobrého zdravotního stavu. Vědecké studie prokazují, že bezpečně a bez vedlejších účinků zvyšuje rychlost fungování metabolismu. Kromě jiného obsahuje také tein, který je přírodní aminokyselinou, jež pomáhá zrelaxovat organismus a dodává pocit pohody zvýšením hladiny gama-aminomáselné kyseliny v těle.

Extrakt ze zeleného čaje, výtažek z Garcinie kambodžské a extrakt z maliny jsou obsaženy i v jednom z našich produktů, kterým je AkuWM Green Tea

AkuWM Green Tea je součástí unikátní řady produktů podporujících hubnutí od společnosti Akuna.

Vaše Akuna

Zdroj: PNAS. "Insights into antiamyloidogenic properties of the green tea extract - epigallocatechin-3-gallate toward metal- associated amyloid-β species"

Authors: Suk-Joon Hyung, Alaina S. DeToma, Jeffrey R. Brender, Sanghyun Lee, et al


Chci snížit riziko Alzheimerovy choroby

Přírodní tonikum obsahující tři stěžejní látky - extrakt ze zeleného čaje, výtažek z Garcinie kambodžské a extrakt z maliny.

Zelený čaj přispívá k udržení dobrého zdravotního stavu. Vědecké studie prokazují, že bezpečně a bez vedlejších účinků zvyšuje rychlost metabolismu. Kromě jiného obsahuje také tein, který je přírodní aminokyselinou, jež pomáhá zrelaxovat organismus a dodává pocit pohody zvýšením hladiny gama-aminomáselné kyseliny v těle.

Garcinie kambodžská obsahuje účinné látky, které pozitivně ovlivňují redukci tělesné hmotnosti. Nejúčinnější látkou v garcinii je kyselina hydroxycitronová (HCA), jež příznivě ovlivňuje metabolismus tuků a cukrů v lidském těle a navozuje pocit sytosti již po malé porci jídla.

Maliny jsou skvělým zdrojem vitamínu C, látky nezbytné pro naše zdraví, silnou imunitu a detoxikaci organismu. Obsahují také množství karotenů a především fungují jako silné antioxidanty, které nás zbavují volných radikálů.