Zajímá Vás, jak na zvýšený cholesterol?

19.11.2019

Probiotika a jejich nově objevená funkce!

V roce 2014 byla provedena studie s názvem 

"Vliv probiotik na biomarkery kardiovaskulárního onemocnění: důsledky pro zdravou výživu srdce".

Studie posoudila klinické zkoušky, které se zabývaly vlivem probiotik na hladinu cholesterolu. Tyto klinické zkoušky byly prováděné na dospělé populaci. Bylo provedeno celkem 8 studií používajících probiotické kapsle. Jedna ze studií se zaměřila výhradně na Low-Density Lipoprotein cholesterol (LDL-C), jelikož tento cholesterol je klíčový pro snížení rizika vzniku srdečních chorob.

Do této studie se zapojilo 32 hypercholesterolemiků. Při zkouškách bylo použito probiotického kmene Lactobacillus acidophilus. Celý výzkum trval dvanáct týdnů a prokázal snížení hladiny LDL-C cholesterolu průměrně o 11,44% ve srovnání se vstupní kontrolou.

Druhá podobná studie byla provedena ve Španělsku, kde došlo k využití probiotického kmene Lactobacyllus plantarum. Při denním užívání jedné probiotické kapsle došlo, po 12 týdnech, k poklesu hladiny cholesterolu o 8,8%.

Jaký tedy můžeme vyvodit závěr z provedených zkoušek? 

Probiotické bakterie, kromě mnoha jiných důležitých činností a funkcí, napomáhají našemu organismu snižovat LDL-C cholesterol.

Tyto dvě zmíněné probiotické bakterie se nacházejí i v našem unikátním produktu AkuPRO.

AkuPRO obsahuje celkem 13 probiotických kmenů, z nichž nejznámější jsou z rodu Lactobacillus a bifidobacterium. Celkový obsah probiotik v jedné kapsli je 20 miliard

Probiotické bakterie obsažené v produktu AkuPRO napomáhají udržovat přirozené a zdravé střevní prostředí. Aktivní látky v něm obsažené, zvyšují populaci buněk, které jsou schopny bojovat s patogeny a podporují tak přirozenou obranyschopnost našeho organismu.

Vaše Akuna

Zdroje: DiRienzo, D.B. (2014) Vliv probiotik na biomarkery kardiovaskulárního onemocnění: důsledky pro zdravou výživu srdce. Výživa Recenze 72: 18-29


Chci snížit riziko srdečních chorob

AkuPRO je ideální složení probiotických, tělu vlastních bakterií, určených k obnovení či restruktuře optimálního množství těchto bakterií v zažívacím traktu člověka. Napomáhá udržovat přirozené a zdravé střevní prostředí. Aktivní látky v AkuPro obsažené zvyšují populaci buněk, schopných bojovat s patogeny, a podporují tak přirozenou obranyschopnost organismu

AkuPro je vhodný také při dietních a očistných kůrách.
AkuPro obsahují 13 probiotických kmenů, z nichž nejznámnější jsou z rodu Lactobacillus a bifidobacterium. Celkový obsah probiotik v jedné kapsli je 20 miliard CfU*.