Zajímá Vás, jak na zvýšený cholesterol?

20.01.2023

Probiotika a jejich objevená funkce!

Dnes se zaměříme na probiotika a budeme poznávat funkci a účinnost jednotlivých bakteriálních kmenů. Existuje velké množství různých vědeckých studií, které nám pomohou pochopit nutnost každodenního užívání probiotik.

V roce 2014 byla provedena studie s názvem "Vliv probiotik na biomarkery kardiovaskulárního onemocnění: důsledky pro zdravou výživu srdce".

Studie posoudila klinické zkoušky, které se zabývaly vlivem probiotik na hladinu cholesterolu. Tyto klinické zkoušky byly prováděné na dospělé populaci. Bylo provedeno celkem 8 studií používajících probiotické kapsle. Jedna ze studií se zaměřila výhradně na Low-Density Lipoprotein cholesterol (LDL-C), jelikož tento cholesterol je klíčový pro snížení rizika vzniku srdečních chorob.

Do této studie se zapojilo 32 hypercholesterolemiků. Při zkouškách bylo použito probiotického kmene Lactobacillus acidophilus. Celý výzkum trval dvanáct týdnů a prokázal snížení hladiny LDL-C cholesterolu průměrně o 11,44% ve srovnání se vstupní kontrolou.

Druhá podobná studie byla provedena ve Španělsku, kde došlo k využití probiotického kmene Lactobacyllus plantarum. Při denním užívání jedné probiotické kapsle došlo, po 12 týdnech, k poklesu hladiny cholesterolu o 8,8%.

Jaký tedy můžeme vyvodit závěr z provedených zkoušek? Probiotické bakterie, kromě mnoha jiných důležitých činností a funkcí, napomáhají našemu organismu snižovat LDL-C cholesterol.

Tyto dvě zmíněné probiotické bakterie se nacházejí i v našem unikátním produktu AkuPRO

AkuPRO obsahuje celkem 13 probiotických kmenů, z nichž nejznámější jsou z rodu Lactobacillus a bifidobacterium. Celkový obsah probiotik v jedné kapsli je 100 miliard! Probiotické bakterie obsažené v produktu AkuPRO napomáhají udržovat přirozené a zdravé střevní prostředí. Aktivní látky v něm obsažené, zvyšují populaci buněk, které jsou schopny bojovat s patogeny a podporují tak přirozenou obranyschopnost našeho organismu. 

Více informací o unikátním produktu AkuPro naleznete ve videu s MUDr. Jaromírem Bertlíkem, N.D. zde:
https://www.youtube.com/watch?v=Jkhy-48MlNs

Hledáte trendy produkty té nejvyšší kvality? Toužíte po seberealizaci? Je Vaším snem vybudovat svůj prosperující podnik? Tak právě Vám přináší společnost Akuna dostupný, připravený a prověřený obchodní model.

Vaše AkunaZdroje:
DiRienzo, D.B. (2014) Vliv probiotik na biomarkery kardiovaskulárního onemocnění: důsledky pro zdravou výživu srdce. Výživa Recenze 72: 18-29.

Upravený článek z archivu portálu svetakuny.cz

AkuPRO

AkuPro je ideální složení probiotických, tělu vlastních bakterií, určených k obnovení či restruktuře optimálního množství těchto bakterií v zažívacím traktu člověka. Napomáhá udržovat přirozené a zdravé střevní prostředí. Aktivní látky v AkuPro obsažené zvyšují populaci buněk, schopných bojovat s patogeny, a podporují tak přirozenou obranyschopnost organismu. AkuPro je vhodný také při dietních a očistných kůrách.

AkuPro obsahují 13 probiotických kmenů, z nichž nejznámnější jsou z rodu Lactobacillus a bifidobacterium. Celkový obsah probiotik v jedné kapsli je 100 miliard CfU*.


Chci snížit hladinu cholesterolu

Doplněk stravy AkuPRO je synbiotikum - tedy komplexní probiotikum s prebiotiky, který patří k nejkvalitnějším probiotikům na trhu. Probiotické bakterie jsou mikroskopické organismy, které jsou přítomny v trávicím traktu. Jsou pro náš zažívací trakt prospěšné a mají mnoho funkcí. Mají vliv na zpracování potravy, zneškodňují patogenní bakterie, napravují bakteriální nerovnováhu a udržují střevní mikroflóru v optimálním stavu.

Prebiotika, v případě AkuPRO jsou to fruktooligosacharidy a nově také inulin, představují potravu pro tyto zdravé mikroorganismy. Vytváří vhodné podmínky pro jejich růst a množení.