Zbavte se nemocí dřív, než přijdou aneb 3 tipy pro správnou prevenci

06.08.2021

Rakovina, kardiovaskulární onemocnění nebo "jen" obyčejná viróza. Podobné nemoci na nás číhají celý život. Jejich léčba stojí spoustu sil i peněz, a ne vždy je úspěšná. Nejlepší je proto začít odjinud - prevencí.

O tom, že je prevence důležitá, slyšel už asi každý. Jenže ve skutečnosti si jen málokdo uvědomuje, jak moc nám dokáže pomoci.

A to i přesto, že právě na význam prevence před časem upozornila iniciativa CHRODIS PLUS, kterou založila Evropská komise. Podle údajů této iniciativy trpí každý čtvrtý Evropan nějakým chronickým onemocněním.

S přibývajícím věkem navíc toto číslo výrazně roste.

Postupně totiž potká nějaká chronická nemoc téměř každého. A většina z nás jich bude mít víc. Nejméně se dvěma chronickými onemocněními bojují dokonce dvě třetiny seniorů nad 65 let.

Mezi nejčastější potíže patří:

 • cukrovka,
 • kardiovaskulární onemocnění
 • nebo duševní nemoci.

Předejděte problémům včas

Řadě chorob přitom můžeme předcházet. Nebo je alespoň oddálit.

Správné chování totiž výrazně snižuje rizikové faktory. A tedy i hrozbu, že nás nějaká choroba postihne.

Jednoduchou úpravou svých návyků se tak můžeme vyhnout nejen spoustě dnů strávených v posteli s horkým čajem, ucpaným nosem a bolestí v krku, ale také vážnějším nemocem.

Jak vypadá správná prevence

Současný životní styl většiny lidí má ale k prevenci daleko. Místo toho se v něm stále víc objevují rizikové faktory, jako jsou nedostatek pohybu, stres a nezdravé jídlo.

Právě tyto faktory potřebujeme potlačit. A proto má prevence 3 základní pilíře:

 • dostatek pohybu,
 • vyváženou stravu,
 • a dostatečný přísun vitamínů a minerálů.

Pohyb? Minimálně 3× týdně

Jedním z hlavních problémů současnosti je fakt, že zatímco příjem energie se oproti minulosti nezměnil (nebo dokonce ještě vzrostl), její výdej je mnohem menší. Přibývá kancelářských povolání i lákadel, která nás od pohybu odvádí.

Právě pohyb přitom pomáhá předcházet například cukrovce nebo kardiovaskulárním chorobám. Správně bychom si proto měli dopřát minimálně 30 minut pohybu 3× týdně.

Ideálně i víc.

Určitě ale není nutné hned na začátku lámat rekordy. Poslouchejte proto své tělo a zátěž přidávat postupně. Důležitá je hlavně pravidelnost a dlouhodobost.

Cukry nahraďte zeleninou a ovocem

Spousta cukrů, tuků a soli. A také umělých látek. To jsou nejčastější neduhy naší stravy. A ty všechny mohou přispívat ke vzniku mnoha onemocnění.

Zkuste se proto vyhýbat cukrovinkám, slaným pochutinám nebo polotovarům. A samozřejmě také slazeným nápojům, kouření nebo alkoholu.

Místo nich zařaďte do svého jídelníčku víc zeleniny, ovoce, ořechů nebo třeba mléčných výrobků. Díky nim dodáte tělu řadu potřebných živin.

Nezapomínejte přitom ani na probiotika, která najdete v různých kvašených potravinách. Například v kefíru (který si můžete kdykoliv snadno připravit i doma s AkuKEFÍRem).

Pomáhají ve střevech nastolit zdravou mikroflóru, která je důležitá pro správné trávení a pomáhá i proti řadě dalších nemocí.

Doplňujte vitamíny a minerály

Se stravou úzce souvisí i přísun vitamínů a minerálů. Výzkumy totiž dokázaly, že ovoce a zelenina jich v současnosti obsahují mnohem méně než dřív. A proto musíme tyto látky doplňovat.

Důležité jsou pro náš organismus například:

 • vitamíny A, B6 a B12, C, D nebo E,
 • kyselina listová,
 • selen,
 • zinek,
 • měď
 • nebo železo.

Tyto látky podporují správnou funkci imunitního systému a pomáhají tak zabránit různým onemocněním. Zároveň chrání před oxidativním stresem, který vede až k chronickým chorobám.

A jak potřebné látky doplnit? Je to jednoduché - stačí se rozhlédnout v našem e-shopu. Najdete tam řadu přípravků, které dodají vašemu tělu vitamíny, minerály a další látky.

Vyzkoušejte je. A vykročte s námi vstříc zdravější budoucnosti bez zbytečných léků.


Chci doplnit vitamíny a minerály

Aku4 complex

Váš obranný štít!

Aku4 complex s obsahem vitamínu C, selenu a zinku je nejlepší volbou pro každý den v roce! Ideální poměr a vyváženost obsažených látek činí z Aku4 complex unikátní přírodní doplněk stravy. 


MASTERvit

Exploze vitamínů!

Obsahuje všechny vitamíny, které patří do skupiny takzvaného B - komplexu, a bylinné extrakty.