Zdraví

Skrytý zánět souvisí s většinou chronických chorob od obezit a srdečných chorob po Alzheimerovu chorobu, dokonce i rakovinu. Zánětlivé faktory mohou mít různé velmi neblahé následky.

Nedostatek vitamínů způsobuje onemocnění. Všechny studie týkající se našeho stylu stravování ukazují na nižší než optimální příjem mnoha mikronutrientů. V důsledku toho jsou celosvětově hlavní příčinou úmrtí nemoci způsobené špatnou výživou a nedostatkem některým živin.

Když se řekne bylinka pro svěží dech, asi každému se vybaví máta peprná. Setkáváme se s ní denně - výtažky z ní se používají ve žvýkačkách, zubních pastách i gelech proti bolesti. A v létě nechybí skoro v žádném džbánku s vodou (a také v mojitu). Ve skutečnosti ale umí mnohem víc než jen zajistit svěží dech.

Když se řekne wellness, většině lidí se vybaví odpočinek v sauně, vířivce nebo na masérském stole. Ve skutečnosti je ale wellness mnohem bohatší.

Negativní zprávy na nás v posledních letech útočí ze všech stran. Udržet si dobrou náladu je tak stále těžší. Naštěstí existují osvědčené triky, které vám s tím pomůžou. Vyzkoušejte je spolu s námi.

Játra patří k nejdůležitějším orgánům v našem těle. Odstraňují škodliviny, vytvářejí enzymy a pomáhají s trávením. Jenže místo toho, abychom jim práci usnadnili, často ji komplikujeme. Tučným jídlem, alkoholem nebo například prášky. Co s tím? Zkusme jim trochu pomoci. Možností máme několik.

Doplňky kloubní výživy jsou v dnešní době velmi populární. Kamkoli se podíváte, někdo vychvaluje výhody nějakého nového "zázračného" doplňku. Chytlavé slogany a marketing by ovšem neměly být základem pro výběr kloubního suplementu. Dejte si pozor na produkty, které nejsou ničím jiným než levnými bylinnými extrakty v pěkném balení.

S příchodem nového roku je tradičně čas na různá předsevzetí. A jedním z nejčastějších bývá přidat do života víc pohybu a dostat se znovu do formy. Pokud to ale přeženete, výsledkem jsou namožené svaly a bolest při každém pohybu. Stačí přitom kvalitní regenerace a na bolest můžete zapomenout.


Máme za sebou náročné vánoční období a bujaré silvestrovské oslavy, kdy naše tělo dostává pěkně zabrat. O tom svědčí i příběh pana Užívala. Jak dopadlo jeho setkání s doktorem Přírodou? To se dozvíte níže.

Plánujeme si klid a pohodu s blízkými a nakonec nás čeká hlavně stres a shon. Tak nějak vypadají Vánoce u spousty z nás. Pojďme to proto letos udělat jinak a užít si svátky opravdu v klidu. Máme 5 tipů, které vám s tím pomůžou.

Na podzim je silná imunita důležitější než kdy jindy. Ze všech stran na nás útočí viry, nevlídné počasí a výkyvy teplot. A naše tělo má co dělat, aby se podobným útokům ubránilo. Proto je důležité imunitu podpořit. Například vhodnými doplňky stravy. Takovými, jakým je AkuPREVE.

O tom, jak jsou pro imunitu důležité vitamíny, už jsme psali několikrát. Víte ale, že pro správnou obranyschopnost potřebuje naše tělo také dostatek minerálů? Hlavně selenu a zinku.

Únava, podrážděnost a smutek. S tím se na podzim alespoň někdy setkal skoro každý z nás. Důvod je jednoduchý - "podzimní deprese". Přesněji depresivní nálady, které souvisí se změnou počasí a s menším množstvím slunečního světla. Existují ale ověřené způsoby, jak s nimi bojovat.

Co Onyx Plus Flexi obsahuje, nebo lépe proč bychom ho měli užívat?

Tento konec léta zdá se mi poněkud nešťastným. Tak bychom mohli parafrázovat slova Vladislava Vančury z románu Rozmarné léto. Už v srpnu totiž počasí ukázalo, že podzim je tady. A že se na něj musíme důkladně připravit. Ideálně s pořádnou dávkou vitamínů, která nás ochrání před různými virózami.

Znáte největšího nepřítele své pokožky? Je jím stárnutí. S věkem v ní totiž ubývá kolagenu i ceramidů a začíná se výrazně projevovat stres a únava. Spolu s tím se objevují vrásky a pokožka ztrácí pevnost. Naštěstí existuje způsob, jak stárnutí zpomalit - doplňovat látky, které v našem naše tělo postupně mizí.


Vyplněním formuláře ti již žádná novinka o zdraví neunikne.


Sleduj nás i na